Prokurors Rīgas domei iesniedz brīdinājumu par savlaicīgu informācijas nesniegšanu

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore iesniegusi prokurora brīdinājumu par Rīgas domes Īpašuma departamenta rīcību par savlaicīgu atbildes nesniegšanu tiesai un policijai, informēja Ģenerālprokuratūrā.

Prokuratūra pārbaudīja Valsts policijas materiālu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu  par Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas lēmuma neizpildi no Rīgas domes amatpersonu puses. Rīgas apgabaltiesa 2017.gada oktobra blakuslēmumā dažādām institūcijām, tajā skaitā, Rīgas domei bija uzdevusi veikt pasākumu kopumu pārkāpumu novēršanai, kas tika konstatēti krimināllietas izskatīšanā. Lēmums pēc tā stāšanās likumīgā spēkā tika nosūtīts Rīgas domei izpildes organizēšanai. 

Prokurore konstatēja, ka Rīgas domes Īpašuma departaments pārkāpis lēmumā noteikto mēneša izpildes termiņu un neinformēja par blakus lēmuma izpildi, veiktajiem pasākumiem vai izpildes kavēšanās iemesliem. Tiesa atbildi par veiktajiem pasākumiem konstatēto pārkāpumu novēršanai saņēma 2018.gada oktobrī pēc atkārtotu pieprasījumu nosūtīšanas.

Tāpat konstatēts, ka  Rīgas domes Īpašuma departaments pārkāpis Iesniegumu likumu, proti, atbildi uz policijas 2019.gada 7.marta pieprasījumu tas informāciju sniedza 25. aprīlī, nevis mēneša laikā.

Prokurora pārbaudē konstatēts, ka norādītie savlaicīgās neizpildes iemesli ir uzskatāmi par formāliem un atbildes sniegtas, pārkāpjot viena mēneša izskatīšanas termiņu. Pamatojoties uz Prokuratūras likumu, prokurore Rīgas domes Īpašuma departamentam iesniegusi prokurora brīdinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti