Prokuratūra sāk kriminālprocesu par izgāzušos «skolas.lv» projektu

Ģenerālprokuratūra pēc Izglītības un zinātnes ministrijas iesnieguma nolēma uzsākt kriminālprocesu par izgāzušos “skolas.lv” projektu, informēja prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Izvērtējot ministrijas iesniegumu, prokuratūra konstatēja, ka pērn novembrī ministrija atzina projekta “skolas.lv” turpināšanu par nelietderīgu, un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra atzina, ka projekta mērķis nav sasniegts, līdz ar to tam nepienākas Eiropas Savienības (ES)  fondu finansējums. Par neatbilstošiem atzīti izdevumi  3,519 miljonu eiro apmērā.

Lemjot par projekta pārtraukšanu, par izšķērdētiem atzīstami 2,975 miljoni eiro, kas liecina, ka ministrijas amatpersonu darbības vai bezdarbība radīja būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai, kā arī ar likumu aizsargātām personas interesēm, tai skaitā, ietekmējot Latvijas Republikas Satversmē nostiprinātās tiesības uz izglītību un valsts nodrošināto iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību, kas projekta īstenošanas gadījumā būtu ievērojami atvieglota.

Piektdien Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamentā pieņemts lēmums uzsākt kriminālprocesu par noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma XXIV nodaļā „Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā”. Kriminālprocess izmeklēšanai nosūtīts Valsts policijai.

Jau ziņots, ka Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, kas uzrauga Eiropas Savienības fondu līdzekļu izlietojumu Latvijā, bija pasūtījusi projekta "skolas.lv" auditu.  Auditori secinājuši, ka projektā izvirzītie mērķis nav sasniegti, lai gan iztērēti vairāk nekā trīsarpus miljoni eiro. Un tas savukārt nozīmē, ka šie izdevumi no Eiropas fondu naudas netiks segti, bet valsts budžetam jārēķinās ar zaudējumiem.

Portāla "skolas.lv" attīstības pārbaude atklāja nepieļaujamus trūkumus projekta vadībā un uzraudzībā, kā arī lēmumu novilcināšanu. Ministrija pārbaudes rezultātus nodevusi tālākai izmeklēšanai tiesībsargājošām iestādēm.

Portāls „skolas.lv” darbu bija sācis 2008.gadā, bet piesaistīja ļoti nelielu apmeklētāju skaitu, kamēr lielu daļu tam paredzēto funkciju veiksmīgi spēja realizēt privātie uzņēmēji ar projektu „e-klase”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti