Prokuratūra apsūdzību Šlokenbekas dzirnavezera piesārņošanā pārkvalificē uz smagāku

Ģenerālprokuratūra ir sākusi kriminālvajāšanu Šlokenbekas dzirnavezera un Slocenes upes piesārņošanas lietā un izvirzījusi apsūdzības vienai personai. Vienlaikus prokuratūra apsūdzību pārkvalificējusi uz smagāku – tās ieskatā, piesārņojums izraisījis ne tikai būtiskas, bet smagas sekas, Latvijas Televīziju informēja prokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Jau ziņots, ka Valsts policija kriminālvajāšanai nodeva kriminālprocesu saistībā ar Šlokenbekas dzirnavezera un Slocenes upes piesārņojumu neattīrītu notekūdeņu novadīšanas dēļ. Policija vienai personai piemēroja aizdomās turamā statusu. 

Policija kriminālprocesu uzsāka pēc Krimināllikuma 102. panta otrās daļas – par iekšējo ūdeņu piesārņošanu ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām, materiāliem vai atkritumiem, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabai. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Specializētā vairāku nozaru prokuratūra, saņemot krimināllietu kriminālvajāšanas uzsākšanai, šā gada 5.septembrī cēlusi apsūdzību vienai personai par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 102.panta trešajā daļā – par iekšējo virszemes ūdeņu piesārņošanu ar kaitīgām vielām, kas izraisīja smagas sekas. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

Prokuratūra izmeklēšanas interesēs plašākus skaidrojumus par apsūdzību nesniedz.

Jau ziņots, ka Valsts policija izmeklēšanā noskaidroja, ka Šlokenbekas dzirnavezera un Slocenes upē konstatētā piesārņojuma cēlonis bija SIA “Tukuma ūdens” piederošo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu “Tīle” novadītie neattīrītie notekūdeņi vairāk nekā 31 000 kubikmetru apmērā, kas attiecīgi 2015.gada jūlijā izraisīja vairāku tūkstošu zivju bojāeju skābekļa trūkuma dēļ. 

Par aizdomās turamo ir atzīta viena persona, kas ir saistīta ar minēto uzņēmumu. Valstij ir nodarīti vairāk nekā 9000 eiro lieli zaudējumi, kā arī nodarīts būtisks kaitējums dabas videi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti