Prokuratūra apsūdz Saeimas deputātu Zakatistovu 27 000 eiro izkrāpšanā

Prokurors Māris Urbāns ceturtdien, 20. jūnijā, izsniedza apsūdzību Saeimas deputātam Atim Zakatistovam ("KPV LV") par personu grupā izdarītu krāpšanu lielā apmērā. Zakatistovs tiek apsūdzēts 26 620 eiro izkrāpšanā un 2420 eiro izkrāpšanas mēģinājumā, liecina prokuratūras mājaslapā pieejamā informācija.

Saskaņā ar apsūdzību 2016. gadā Zakatistovs ar līdzapsūdzēto krimināllietā vienojās par naudas izkrāpšanu no AS "Eco Baltia" meitassabiedrības SIA "Eco Baltia grupa" nolūkā finansēt Zakatistovu kā politiskās partijas politiķi. Līdzapsūdzētais lietā informēja AS "Eco Baltia" valdes priekšsēdētāju un valdes locekli par nepieciešamību saņemt Zakatistova sniegtās stratēģisko jautājumu konsultācijas, jau iepriekš zinot, ka konsultācijas faktiski netiks sniegtas.

Saskaņā ar līgumiem, kas tika noslēgti starp SIA "Eco Baltia grupa" un Zakatistovam piederošo uzņēmumu SIA "Per capita", laika periodā no 2016. gada jūnija līdz 2017. gada maijam Zakatistovam bija jāsniedz konsultācijas par organizācijas pārmaiņu vadības jautājumiem un vides, ilgtspējīgas un resursu taupības politikas izstrādes jautājumiem, liecina apsūdzība.

Prokuratūras izplatītajā paziņojumā nav atklāts Zakatistova līdzapsūdzētā vārds, taču iepriekš saistībā ar šo lietu figurēja uzņēmēja Viestura Tamuža vārds. 

Lai gan konsultācijas faktiski netika sniegtas, Zakatistovs ik mēnesi iesniedza SIA "Eco Baltia grupa" apmaksai rēķinus par it kā sniegtām konsultācijām, bet līdzapsūdzētais neinformēja SIA "Eco Baltia grupa" vadību, ka līgumos paredzētās konsultācijas faktiski nav saņemtas. SIA "Eco Baltia grupa", būdama maldināta par konsultāciju sniegšanas faktu, pārskaitīja uz SIA "Per capita" bankas kontu 26 620 eiro. SIA "Eco Balti grupa" neapmaksāja pēdējo iesniegto rēķinu par 2420 eiro, jo uzņēmuma vadībai radās aizdomas, ka noslēgtie konsultāciju līgumi tiek izmantoti nelikumīgai politiskās partijas finansēšanai.

Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

KONTEKSTS.

Saeima sēdē jūnija sākumā atbalstīja Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai, ko bija lūgusi Ģenerālprokuratūra. Zakatistovs ir jau otrais deputāts, par kura izdošanu kriminālvajāšanai šogad lemj Saeima. Prokurors Urbāns atklāja, ka jau jūnijā viņš nodos tiesai lietu pret deputātu Juri Jurašu (Jaunā konservatīvā partija) par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu.

Satversme nosaka, ka pret deputātu nevar sākt kriminālvajāšanu bez Saeimas piekrišanas. Ja Saeima piekrīt kriminālvajāšanas sākšanai pret kādu deputātu, viņš zaudē tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, līdz kriminālvajāšanas izbeigšanai vai līdz brīdim, kad stājas spēkā notiesājošs tiesas spriedums. Šajā laikā deputāts saņem pusi sava atalgojuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti