Projekta “Labais vairo labo” dalībnieki, 10 Kārķu pagasta ģimenes, ieradās aplūkot dārzkopības speciālistes Sniedzes Ragžes rožu dārzu, kurā zied vairāk nekā pusotrs tūkstotis šo puķu šķirņu.
Saimniece stāstīja, kā tās audzēt, kā iekopt augsni un kādas šķirnes izvēlēties. Projekta dalībnieki arī uzzināja, kā kopt augļu kokus, lai tie rudenī nestu cerēto ražu, un guva praktiskas iemaņas dārzeņu un tomātu audzēšanā.
Projekta dalībnieki vērtēja, ka pieredzes apmaiņas braucienā gūtās zināšanas noderēs arī, kopjot pašiem savus dārzus, kuros nu jau sazaļojuši dažādi dārzeņi. Tie jau celti galdā un ir būtisks papildinājums ģimenes ēdienkartē. Dalībnieki atzina, ka zināšanu bāze dārzkopībā nu ir tik liela, ka nākamgad varēs audzēt jau daudz vairāk dārzeņu un augļu.
“Tas, ka tu vari sagatavot visu ziemai pats, tas arī daudz no svara, jo veikalā jau arī tu vari nopirkt, bet paskaties, cik tas viss maksā - tad vairs negribas,” piebilda projekta “Labais vairo labo” dalībniece Evija Vīksna.
Projektā “Labais vairo labo” ģimenes ne vien ieguvušas sēklas, stādus un darbarīkus, ar ko strādāt dārzā, bet, piedaloties dažādos semināros un apmācības, gūst arī vērtīgas zināšanas, kas palīdz sasniegt cerēto rezultātu un vieš pārliecību, ka paša spēkiem iespējams izdarīt daudz.
“Dažam tā ir arī tāda pirmā pieredze kopt savu dārzu. Šī projekta ietvaros ne tikai šis ir papildinājums saimes galdam, bet kā jau arī šis nosaukums “Labais vairo labo” - tā būs arī iespēja savstarpēji dalīties ar izaudzēto, ar pieredzi,” stāstīja projekta “Labais vairo labo” vadītāja Sandra Pilskalne.
Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības projektu vadītāja Inga Skrastiņa savukārt norādīja, ka “cilvēkiem pašiem rodas tā sajūta, ka viņš var būt saimnieks pār savu dzīvi un ka viņam nav mūžīgi jāmeklē palīdzība sociālajā dienestā”.
“Patiesībā, lai arī viņam tiešām iet grūti un ir dažādas lietas dzīvē, kāpēc tas tā ir, bet viņam ir šī pašapziņa un motivācija,” pauda Skrastiņa.
Tagad projekta dalībniekiem vēl priekšā cītīgs darbs dārzu kopšanā, bet jau rudenī, kad raža būs jānovāc, viņi mācīsies, kā izaudzēto produkciju pārstrādāt un sagatavot ziemai.