Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Valsts prezidents uzrunā saeimas deputātus

Prezidents kritizē pa «sētas durvīm» ienestus priekšlikumus

Vēlēšanas ir iespēja Latvijā veidot jaunu politisko vidi, kur priekšplānā tiek izvirzītas sabiedrības kopējās intereses un politiķi uzņemas atbildību par saviem vārdiem un rīcību, uzrunā 12. Saeimas deputātiem pavasara sesijas noslēguma sēdē teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzteica deputātus par spēju pieņemt nepieciešamos lēmumus nodokļu un veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanai, maksātnespējas procesu caurskatāmības uzlabošanai, banku sektora sakārtošanai un citās jomās. "Diemžēl ir arī darbi, kas pamatoti saņēmuši kritiku. Mēs esam arī pieredzējuši partiju kvotas un budžeta nakti, kad atsevišķi deputāti, lai atjaunotu spēkus, par spilvenu izmantoja budžeta projektu. Tāpat bijuši neauglīgi strīdi par izglītības reformu un

teju ierastā pēdējā brīža risinājumu prakse, kad trešajā lasījumā tiek atbalstīti pa sētas durvīm atnesti, līdz galam neizstrādāti un pienācīgi neapspriesti priekšlikumi," teica prezidents.

Lai arī vairākus gadus Saeima strādāja pie Saeimas kārtības ruļļa grozījumiem, pietrūka politiskās gribas šo darbu novest līdz galam.

Prezidents norādīja, ka ir daudz paveikts, bet ka daudzās nozarēs valda nepareiza lietu kartība. Piemēram, maksātnespējas administratori var tikt ātrāk pie turības, nekā uzņēmēji. Vējojis arī norādīja, ka jāattīrās tiesu varai, lai tiesneši būtu tikai godīgi augstākās raudzes profesionāļi. 

Vējonis aicināja neapstāties pie sasniegtā, jo darāmā aizvien ir daudz.

Runājot par turpmākajiem veicamajiem darbiem, Valsts prezidents uzsvēra, ka ar tādu pašu apņēmību un atbildību, kā ir pieņemti lēmumi par valsts aizsardzību un drošību, ir jāgādā, lai Latvijas iedzīvotāji mūsu valstī justos droši par savu bērnu nākotni. Lai ikvienam mūsu valsts bērnam neatkarīgi no tā, kas ir viņa vecāki un kur viņš dzīvo, būtu pieejama kvalitatīva izglītība, jo mūsu valsts attīstība un iedzīvotāju labklājība nākamajās desmitgadēs būs atkarīga no tās.

Valsts prezidents norādīja, ka ir kritiski jāpārskata visi izglītības līmeņi un jau šodien jārod atbildes uz daudziem būtiskiem jautājumiem gan pamatizglītības, vidējās un arodizglītības, kā arī augstākās izglītības jomās.

Tāpat Vējonis aicināja izvērtēt, vai un kā nodokļu reformas ieviešana ir sekmējusi sociālās nevienlīdzības mazināšanu un vai, ieviešot jauno veselības aprūpes finansēšanas modeli, palielinās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība un pakalpojumu apmaksas prasības visām sabiedrības grupām ir samērīgas un taisnīgas.

Valsts prezidents arī aicināja deputātus, kuri kandidēs nākamajās vēlēšanās, savus lēmumus balstīt atbildē uz jautājumu "ko es varētu paveikt savas valsts labā", nevis - "ko es no tā iegūšu". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt