Premjers sagaida, ka NA un «KPV LV» atrisinās domstarpības pēc Vitenberga partijas maiņas

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") sagaida, ka pie varas esošās partijas Nacionālā apvienība (NA) un "KPV LV" pašas atrisinās domstarpības pēc līdzšinējā "KPV LV" biedra ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga pievienošanās NA un no tās izrietošās "KPV LV" pārstāvniecības maiņas valdībā. To premjers atzina pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Premjers atgādināja, ka viņa vadītā valdība Saeimā pagājušajā nedēļā pārliecinoši izturēja uzticības balsojumu, kas liecina par valdības stabilitāti. Turklāt divi valdības sadarbības partneri – NA un "KPV LV" – parakstīja sadarbības memorandu par sadarbību lauksaimniecības  ekonomikā. Neilgi pēc tam Vitenbergs paziņoja par pāreju no "KPV LV" uz NA, pēc kā "KPV LV" prasīja atsaukt Vitenbergu no ekonomikas ministra amata.

Premjers norādīja, ka valdībai pietiek darāmā un pašreiz Latvijā ir nepieciešama stabilitāte un prognozējamība.

Kariņš uzsvēra – viņš sagaida, ka NA un "KPV LV" turpinās sarunas un atrisinās domstarpības, lai valdība varētu turpināt strādāt un izvest valsti no krīzes.

"Lai paši atrisina savas domstarpības. (..) Lai abas [partijas] tiek galā," sacīja premjers, norādot, ka viņam šajās dienās plānotas sarunas ar abiem politiskajiem  spēkiem. Šajā pēcpusdienā  paredzēta saruna ar vienu no partneriem, bet rīt – ar otru.

Tikmēr Valsts prezidents sacīja, ka viņa padoms pašreizējā situācijā ir NA un "KPV LV" nepārsteigties – abām partijām būtu jāmēģina noskaidrot attiecības tā, lai neietekmētu valdības stabilitāti. Valdība turpina darbu, sacīja Levits, norādot, ka politiskās attiecības ir atrisināmas un tas ir šo abu partiju uzdevums.

KONTEKSTS:

Latvijas ekonomikas ministrs Vitenbergs, kuru 13. Saeimā ievēlēja no partijas “KPV LV”, nolēmis pievienoties NA, trešdien, 21. aprīlī, informēja ministrs. Neilgi pēc tam partijas “KPV LV” valde paziņoja, ka ir nolēmusi atsaukt Vitenbergu no ministra amata. Komentējot “KPV LV” vēlmi mainīt ministru, NA līderis Raivis Dzintars sacīja “Es domāju, ka tas ir koalīcijas stabilitātes interesēs – ļaut Jānim Vitenbergam turpināt strādāt.” 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti