Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kongresā spriež par skolotāju prestiža palielināšanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Popes skolā rekonstruē vēsturi

Popes skolā fotoprojektā rekonstruē vēsturi

Popes pamatskolas skolēni atsaukušies savas vēstures skolotājas aicinājumam un Skolotāju dienas priekšvakarā kopīgiem spēkiem sarīkojuši pasākumu, rekonstruējot Popes muižas vēsturi. Tam bija vajadzīgs ne tikai scenārijs, bet arī īpaši tērpi. Popes ciema iedzīvotājus ļoti aizrāvusi šī ideja, un tā guvusi lielu atsaucību vietējo vidū.

Skolotāja profesija nav tikai 40 minūtes darbs klasē. Bieži vien tas ir aizrautīgs pasaules skaidrojums, pastaigas, emocijas un stāstījums ārpus darba laika.

Par to varēja pārliecināties visi, kas, svinot Popes pamatskolas 170. jubileju, piedalījās neaizmirstamā fotoprojektā, ko kopā ar fotoklubu ''Kursa'' palīdzēja noorganizēt Popes pamatskolas vēstures skolotāja Anita Krūmiņa.

“Gan paši šuva drēbes, gan meklēja bildēs, gan internetā. Skolotāji arī ieskenēja vecās bildes un pārsūtīja skolēniem, lai var paskatīties, lai var piemeklēt. Lai ir kā tajos laikos,” stāstīja Anita Krūmiņa

Fotorekonstrukcijas tika organizētas gan pašā skolā, kas ir Popes muižas ansambļa centrālā ēka, gan arī evaņģēliski luteriskajā baznīcā, imitējot kādu kāzu ceremoniju un piedaloties gan draudzes mācītājam, gan pašiem ciema ļaudīm.

Improvizētās kāzu ceremonijas viesu vidū bija pat liepājnieki.

“Ja satiktos šī laika skolotājs ar tā laika skolotāju, viņiem būtu ko pārrunāt. Un daži aspekti būtu, kur viņi gribētu būt viens otra vietā!'' sprieda pasākuma dalībniece Maija Kalniņa no Liepājas.

Fotoklubs “Kursa” darbojas Ventspils novadā un sevi ir pieteicis ar vairākiem mēģinājumiem Popes muižā eksponēt fotomākslu: bijušas fotosesijas ar vietējiem ļaudīm pie muižas kompleksa ēkām, senās aptiekas, kroga un zirgu stallī. Rīkotas fotoizstādes.

Nu kārta Popes pamatskolas pedagogu un skolēnu iemūžināšanai apstākļos, ko pazīstam vien no senām fotogrāfijām.

“Popes iedzīvotāji un pat skola ir iesaistījušies šajā projektā, varētu teikt – masveidā! Vakar man bija daudz zvanu: varbūt šo vilkt!? Varbūt to!? Un, cik tas bija mīļi! Cik tas bija forši!'' atzīmēja fotogrāfe Ilva Buntika.

Baznīcas ēka, kurā notika noslēdzošā, fotografēšanās ir 250 gadu veca, tā pieredzējusi dažādus laikus, bet tik daudz fotogrāfu – vēl nekad! Visu vidū foto lielmeistars: Valdis Brauns.

“Paliks atmiņā, noteikti! Un vēl ar visādiem seniem tērpiem un kā vecāki tos šuvuši! Iegāju ēdnīcā: tu vari bildēt viņus, kad bērni ēd, mazākie neņem galvā! Var bildēt mierīgi viņus. Lielie jau pozē – tas nav tas! Bet mazie: vienreizēji! Interesanti.” stāstīja Valdis Brauns.

Fotoklubs “Kursa” cer, ka šī diena paliks ne tikai skolotāju un skolēnu atmiņā, bet kādu dienu rezultāts būs redzams arī krāšņā fotoalbumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt