Rīta intervija

VDK izpētes komisijas vadītājs Kārlis Kangeris par čekas maisiem, tālāko komisijas darbību

Rīta intervija

"Benu aptiekas" farmācijas daļas vadītāja Vizma Vīksna par e-receptes ieviešanu

Politologs Ivars Ījabs par 2018. gada politiskajiem notikumiem

Politologs: Pirms vēlēšanām biedēs ar «Saskaņas» nonākšanu pie varas, bet realitātē šāda iespēja ir maza

Partijas “Saskaņa” dalība valdošo partiju koalīcijā pēc 13.Saeimas vēlēšanām ir priekšvēlēšanu bieds, nevis reāla iespēja, ja vien nerealizēsies kādi pavisam negaidīti scenāriji, intervijā Latvijas Radio atzina politologs Ivars Ījabs.

“Bilde ir diezgan neskaidra, jo pavisam skaidrs – tie reitingi, kādi ir šobrīd, būs diezgan tālu no reālajiem Saeimas vēlēšanu rezultātiem,” sacīja Ījabs. Viņš lēsa, ka nākamajā Saeimā iekļūs “Saskaņa”, Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība.

Taču vienlaikus arī veidojas dažādas politiskās kustības, kuru iespējamais starts vēlēšanās vēl ir diezgan neskaidrs. Līdz ar to līdz aprīlim un maijam gaidāma apvienību veidošana un sarunas. “Domāju, ka tur būs apvienošanās. (..) Bet, kurš no viņiem būs dzīvotspējīgs, tas ir lielais jautājums. Bet to mēs šobrīd pateikt nevaram,” piebilda politologs.

Viņš arī lēsa, ka uz politiskās skatuves “Vienotība” kaut kādā formā aizvien būs spēlētājs, bet tā vairs nebūs “[Valda] Dombrovska lielā “Vienotība”, kādu mēs to redzējām 2010. vai 2011.gadā”.

Savukārt iespēju “Saskaņai” nokļūt pie varas viņš vērtēja kā mazu: ““Saskaņa” pati kopā ar latviešu kolēģiem intensīvi strādājusi pie tā, laiLatvijā būtu etniskais balsojums. (..) Rezultātā mums ir tāda demogrāfija attiecībā uz pilsoņiem, ka nevar uztaisīt valdību, kurā “Saskaņa” ir kopā ar kādu koalīcijā. Un “Saskaņai” šobrīd nav nekādu dabisko koalīcijas partneru.”

Taču priekšvēlēšanu laikā vēlētājus, visticamāk, biedēs ar “Saskaņas” iespējamo nokļūšanu pie varas. “Bet par 75% es teiktu, ka tas ir viens liels blefs, jo neviens netaisīs koalīciju ar “Saskaņu”,” sacīja Ījabs, piebilstot, ka var notikt arī negaidīti scenāriji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti