Krustpunktā

Svarīgākais izglītībā. Izvaicājam izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci

Krustpunktā

Aktuāli: Valdības nostāja cīņā pret Covid būs striktāka; jāvienojas arī par budžetu

Valdība gatava ieviest virkni ierobežojumu cīņā pret pandēmiju. Vai būs rezultāts?

Politologs: Kamēr slimnīcās nebūs pilnasinīga krīze, nopietnus lēmumus Covid-19 apkarošanai nepieņems

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Kamēr nebūs pilnasinīga krīze slimnīcās un nesāksies milzīgas problēmas, netiks pieņemti vērā ņemami politiski lēmumi saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem, kas palīdzētu iegrožot vīrusa izplatību un palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pauda politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis. 

Politologs uzskata – ņemot vērā, ka patlaban katrai ministrijai un katram ministram ir savas vajadzības un katrai partijai ir savas prioritātes, tuvojoties Saeimas vēlēšanām, jebkurš nopietns lēmums būtiski ietekmētu aktīvo elektorāta daļu. Līdz ar to Rajevskis neredz iespēju, ka politiķi varētu pieņemt nopietnus lēmumus saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem. Viņaprāt, atbildīgie politiķi šobrīd vairāk “nodarbojas ar diskutēšanu un šo jautājumu staipīšanu”.

"Krustpunktā" podkāstā:

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

“Problēma ir tāda, ka pie tik plašas koalīcijas ļoti grūti izkalkulēt, kurš ir uzvarētājs, kurš ir zaudētājs. (..) Mēs nevienā brīdī, un arī politiķi paši nevienā brīdī nevar izkalkulēt, kurš lēmums, kurā brīdī vairāk būs slikts. Es domāju, ka par labiem lēmumiem un pozitīviem iznākumiem mēs nerunājam. Mēs runājam tikai par to – kam būs vairāk slikti un kam mazāk slikti.”

Saistībā ar lēmumu pieņemšanu par Covid-19 vakcinācijas aptveres palielināšanu Latvijā Rajevskis uzskata, ka

problēma ir partiju nespēja izvēlēties, kurai elektorāta daļai ar savu rīcību “netraucēt dzīvot”. 

Viņš skaidroja: “Te ir tā problēma. Tev ir liels grozs ar nevakcinētajiem un liels grozs ar vakcinētajiem. Tev ir jāpiespiež nevakcinētie vakcinēties, un, no otras puses, tev nav jādiskriminē ar ierobežojumiem tie, kuri ir vakcinējušies, jo viņi ir izdarījuši visu to, ko no viņiem prasa. Vakcinētos padarīt par cietējiem tikai tāpēc, ka tu neesi ticis galā ar otru pusi savas politikas rezultātā, arī nav pareizi.” 

Politologs norādīja, ka tieši šī iemesla dēļ ministriem ir sarežģīti pieņemt lēmumus attiecībā uz turpmākajiem ierobežojumiem pret Covid-19 nevakcinētajiem un vakcinētajiem iedzīvotājiem.

“Kamēr neiestāsies katastrofa, tikmēr nekādi nopietni lēmumi netiks pieņemti,” pielīdzinot situāciju pērnā gada rudenim, sacīja Rajevskis. 

Vienlaikus raidījumā “Krustpunktā” Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis pauda cerību, ka nākamotrdien valdība tomēr pieņems lēmumu attiecībā uz turpmākajiem Covid-19 ierobežojumiem. Viņš sacīja, ka saistībā ar ierobežojumiem starpnozaru darba grupās noteikumu detaļas bieži vien ir būtisks iemesls padziļinātām diskusijām. 

Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone norādīja, ka darba devēji sagaida “izšķirīgus lēmumus, kas pārtrauks ilgstošās mokas un neziņu par nākotni”. 

Atsaucoties uz gaidāmajiem lēmumiem par prasību konkrētu profesiju pārstāvjiem vakcinēties pret Covid-19, viņa pauda, ka darba devēji ir primāri ieinteresēti, lai nodrošinātu drošu darba vidi, tādēļ konfederācija atbalsta elastīgu lēmumu, kas ļautu katram darba devējam atsevišķi noteikt prasības darbiniekiem vakcinēties vai uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, lai pildītu darba pienākumus.

Tomēr Menģelsone izteicās, ka, viņasprāt, Covid-19 testēšana “ir zināma muļļāšanās uz vietas”. Līdzīgu viedokli pauda Citskovskis, uzsverot, ka cilvēku testēšana pret Covid-19 nerisina vīrusa radīto pamatproblēmu – slimnīcu pārslodzi, ko rada Covid-19 pacienti. 

KONTEKSTS:

Valdība otrdien, 21. septembrī, konceptuāli vienojās atļaut lielveikalus un citas publiskas iekštelpas apmeklēt cilvēkiem ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai negatīvu testu. Tāpat iecerēts noteikt profesijas, kurās potēties pret vīrusu būs pienākums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti