Politiskās partijas sāk vētīt premjera amata kandidātus nākamajām Saeimas vēlēšanām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vairākas politiskās partijas sākušas gatavoties nākamajā rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Līdz ar to politiskie spēki sākuši vētīt, kuru kandidāti no partiju biedru vidus būtu piemērotākie premjerministra amatam. Lai arī to cilvēku, kuram uztic sastādīt valdību, nosauc Valsts prezidents, lielākā daļa partiju savu izvēli paziņo un bieži vien izmanto arī pirmsvēlēšanu cīņā. 

Lai atrastu piemērotāko kandidātu premjera amatam, izvirzītos kandidātus vērtē gan partijas biedri, taču nominētajam par labu var nosvērties arī socioloģisko aptauju rezultāti.

Piemēram, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) apsvērusi vairākus kandidātus – Liepājās domes deputātu Uldi Sesku, Saeimas deputātu Uldi Auguli.

Taču pēc aptauju datiem Latvijā daudz populārāks ir bijušais aizsardzības ministrs, tagad parlamenta deputāts Raimonds Bergmanis.

“Ir sākušās šādas sarunas, es pats arī neesmu domājis šādā griezumā, bet tam ir jābūt izsvērtam lēmumam, es apzinos, cik tas ir nopietni, šobrīd es vēl neesmu domājis par to,” atzina Bergmanis.

Partija “Saskaņa”, kura pirms trīs gadiem premjera amatam pieteica tagad partiju pametušo Vjačeslavu Dombrovski, premjera amata izvēlē socioloģisko aptauju datus neizmanto. Partija oktobra sākumā gaidāmajā kongresā premjera amatam apsverot pieteikt Rīgas domnieku, bijušo Saeimas deputātu Andri Morozovu. Viņš pats no komentāriem Latvijas Televīzijai pirms kongresa lēmuma atturējās.

Latvijas Reģionu apvienība aicina iesaistīties labvēlīgā, iekšējā sacensībā par kandidāta titulu partijas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu un bijušo Liepājas mēru Jāni Vilnīti. “Jānis ir izcils premjera amata kandidāts. Premjera amatam jāizraugas labākais un gudrākais” sacīja Smiltēns.

Partija “Jaunā Vienotība” uzskata, ka valdības grožiem arī turpmāk jāpaliek pašreizējā premjera Krišjāņa Kariņa rokās un to apliecinot arī socioloģisko aptauju dati. 

“Jaunās Vienotības” biedrs Ainars Latkovskis norādīja: “Kariņš ir nostiprinājies arī ārpus partijas. Cilvēki aptaujās min Kariņu. Latvijā parasti ir divi kandidāti – Lembergs un Ušakovs. Kariņš ir stingri nostiprinājies šajā trijniekā.”

Lai arī vēlētāji nevar nominēt sev piemērotāko premjera amata kandidātu, jo izvēle ir Valsts prezidenta rokās, vēlētāji var ietekmēt partijas panākumus un tādējādi arī vairot premjera kandidāta izredzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti