Policistu pieķer kukuļa piedāvājuma pieņemšanā no iereibuša auto šofera

Iekšējās drošības birojs (IDB) novembra vidū nosūtījis prokuratūrai kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes amatpersonu, kura pieņēmusi kukuļa piedāvājumu no kāda transportlīdzekļa vadītāja.

Iekšējās drošības birojs informēja, ka pirmstiesas izmeklēšanā guva pierādījumus tam, ka šā gada vasarā Kurzemes reģionā ar dienesta motociklu patrulēšanai norīkota Valsts policijas amatpersona apstādināja kādu transportlīdzekli un no tā vadītāja pieņēma 500 eiro kukuļa piedāvājumu, lai likumā noteiktā kārtībā netiktu noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu un transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Turklāt minētā Valsts policijas amatpersona pieļāva alkohola reibumā esošajam transportlīdzekļa vadītājam ar minēto transportlīdzekli turpināt piedalīties ceļu satiksmē.

IDB norādīja, ka noziedzīgais nodarījums ticis atklāts, pateicoties sabiedrības ziņošanai.

Saistībā ar notikušo minētajai Valsts policijas amatpersonai tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums pildīt noteikta amata pienākumus.

Par minētajām pretlikumīgajām darbībām pret Valsts policijas amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par kukuļa piedāvājuma pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli (Krimināllikuma 320. panta otrā daļa).

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti