Dienas ziņas

Latgales karavīriem militārās mācības ziemas apstākļos

Dienas ziņas

Pērn Konkurences padome sodījusi 8 uzņēmumus

Likumpārkāpējus iemūžina ar ķermeņa videokamerām

Policistu apģērbam piestiprinātās kameras noder arī likumpārkāpēju disciplinēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Jau vairāk nekā pusgadu Valsts policijas patruļdienesta darbinieki savā ikdienas darbā izmanto arī pie formastērpa piestiprināmas videokameras. Tās tika iegādātas, lai mazinātu korupcijas risku un aizsargātu policistu intereses. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē atzīst - tās lieti noder arī strīdīgās situācijās, jo videoieraksts kalpo par pierādījumu un disciplinē gan likumpārkāpējus, gan pašus policijas darbiniekus. 

Viens no gadījumiem, kad Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldei lieti noderēja pie policista formastērpa piestiprinātās videokameras ieraksts, lai pēc tam saprastu, kas un kā notika patiesībā, bija, kad Valmierā tika apturēts visai iereibis autovadītājs. Pēc ilgākas sarunas, lai uzrāda dokumentus, ko autovadītājs nespēja izdarīt, un aicinājuma veikt alkohola pārbaudi viņš bēga no policistiem.

Lai gan arī patruļpolicijas automašīnās ir uzstādītas videokameras, ar tām tomēr nav iespējams piefiksēt visu, bet strīdīgās, kā arī dažādās konfliktsituācijās tas ir būtiski. Papildu videoieraksti arī no policijas darbinieka skata punkta liekus jautājumus būtībā vairs neprasa, un tādus gadījumus ir iespējams izskatīt ātrāk.  

“Cilvēki stāsta vienu, policists stāsta otru, un beigās rodas pārdomas, kurš, ko stāsta, kurš patiesību, kurš nepatiesību.

Tad šobrīd šis ir ļoti labs veids, kā mēs varam pierādīt, kā mēs komunicējam, kā mēs attiecamies, kā strādājam ar iedzīvotājiem,”

pastāstīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks.

“Kad mēs sākām tās izmantot, viņi īsti varbūt neticēja tam visam, ka to visu labi redz, ka to visu labi dzird, un tad, kad ir situācijas, kad atnāk uz kabinetu, kad viņam to parāda, tad arī saprot, ka tā bilde ir laba,” piebilda Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas inspektore Kristīne Boževniece.

Tā dēvētās ķermeņa videokameras pamatā tiek izmantotas, veicot satiksmes uzraudzību. Tās ir piešķirtas visu reģionu policijas pārvaldēm. Pašlaik policijai kopumā tādas ir 206, un turpinot uzlabot dienesta darbu, pakāpeniski paredzēts iegādāties vēl papildus. 

“Labi būtu, ja finansējums būtu lielāks, ka katram policijas darbiniekam, kurš pilda dienesta pienākumus sabiedriskās kārtības nodrošināšanā vai satiksmes uzraudzībā, vai iecirkņa inspektors apseko teritoriju, ka būtu katram,” uzsvēra Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Ar ķermeņa videokamerām filmēšana gan nenotiek pastāvīgi. Kamera tiek ieslēgta vien brīdī, kad autovadītājs tiek apturēts un ar viņu uzsākta saruna. Ja savā norīkojumā policijas darbiniekam tā piešķirta, tad viņa pienākums ir arī to izmantot.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti