Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Katalonijas vēlēšanās uzvar neatkarības atbalstītāji

Dienas ziņas

U. Dumpis: sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus nav droši

Pastiprināti reidi notiek arī uz ūdenstilpēm

Policija un dabas pārvalde reidos pārbauda bļitkotājus un zvejniekus

Pieaugot salam, biezāka ledus kārta veidojas arī uz ūdenstilpēm, tas savukārt veicina zemledus makšķerēšanu un zveju. Lai uzraudzītu noteikumu ievērošanu, regulāros reidos pa Latgales ezeriem dodas Dabas aizsardzības pārvalde un Valsts policija. Šogad visbiežākais pārkāpums ir pārlieku liels makšķerēšanas rīku skaits vienuviet, tāpat zvejnieki brīdināti arī par distances ievērošanu.

Dabas aizsardzības pārvalde Latgalē sadarbību ar Valsts policiju Lubāna ezera uzraudzībā uzsāka jau pērn.

Šoreiz reidā abi speciālisti pārbauda vairāk nekā 50 makšķerniekus un divus rūpnieciskos zvejniekus.  

“Mēs varam droši braukt gan ar sniega motociklu, šoreiz ar kvadraciklu, kas ir aprīkots. Skatāmies, kur ir tās problemātiskākās vietas,” stāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes dabas aizsardzības vecākais speciālists Dainis Tučs.

Lielākais pārkāpums šoreiz ir Lubāna mitrāja individuālo noteikumu neievērošana un došanās makšķerēt ar kvadraciklu. Ar to vai ar automašīnu pa ledu pārvietoties ļauts tikai rūpnieciskās zvejas veicējiem.

Uzrunātie zemledus entuziasti atzīst, ka pēdējo gadu laikā pārkāpumu skaits sarūk, to ietekmē arī biežie reidi un sodi.

“Tas ir ļoti labi, vismaz līdz ar to arī mazāk ir visādu maluzvejnieku, tad vairāk ir, kas apseko ezeru. Ļoti labi, ka viņi to diezgan bieži dara,” sprieda makšķernieks no Barkavas Pēteris.

Uz Lubāna ezeru makšķernieki un zvejnieki dodas teju no visas Latvijas.

Lubāna ezerā ledus biezums sasniedz pat 40 centimetrus, savukārt pie Aiviekstes slūžām situācija pilnībā atšķiras. Inspektori uzsver, ka kāpšanu uz plāna ledus ar blakus esošu straujteci turpmāk būtu jāaizliedz.

“Šeit ir makšķerniekiem bīstams ledus, ir 5–10 centimetri, krakšķ, ir nesasaluši caurumi vēl. Katram makšķerniekam ir jārūpējas par savu dzīvību, veselību. Jābrauc makšķerēt no vienas mājsaimniecības un nedrīkst pulcēties uz ledus,” atgādināja policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors Mareks Platačs.

Pagaidām par piesardzības pasākumu pārkāpšanu uz ūdenstilpēm neviens sodīts nav, notikušas tikai preventīvas pārrunas. Savukārt visbiežāk bļitkotāji aizmirst, ka makšķerēšanas rīku skaits ir ierobežots – tie var būt tikai divi, piemēram, viena makšķere un viena ūda, par to janvārī jau izteikti vairāki brīdinājumi un uzsāktas administratīvās lietvedības.

“Šogad ziemas periodā viens tīkls tikai ir Rāznas ezerā izņemts. Vairāk ir slēptās ūdas, kad zem sniega nomaskē to āliņģīti. Ir reidi, kad piebrauc – ūdas? Tās nav manas ūdas. Pēc pēdām tu redzi, ka viņš ir staigājis pie tām ūdām,” atzina Dainis Tučs.

Pastiprināti reidi notiek arī uz citiem Latvijas ezeriem un tādi turpināsies visu pavasari, jo jau no 1. marta  būs spēkā liegums lomā iegūt līdakas, bet līdz 30. aprīlim visās ūdenstilpēs aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt