Policija šokā par iedzīvotāju vienaldzību pedofilijas lietā

Turpinot izmeklēt lietu, kurā kādu vīrieti apsūdz par vairāku mazgadīgu meiteņu izvarošanu, policistu rīcībā ir nonākusi informācija par vairākiem cilvēkiem, kas varētu būt zinājušas par aizdomām turētā tieksmēm un, iespējams, pat darbībām, lsm.lv informēja Valsts policija.

Līdzcilvēku rīcība esot satriekusi arī pieredzējušus likumsargus. „Izmeklēšanas laikā ir noskaidrots, ka neviena no šīm personām nav pat ne mazāko informāciju sniegusi policijai. Pēc tam, kas policija plašsaziņas līdzekļos izplatīja aizdomās turētā vīrieša fotogrāfiju, policijā jau ir vērsušās divas iespējamās cietušās personas, taču, iespējams, vērsīsies vēl kāda, un šobrīd notiek saņemtās informācijas pārbaude," Latvijas Radio skaidroja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Tādēļ policija aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus interneta vidē, kā arī pievērst uzmanību tam, ar ko viņu atvases sazinās sociālajos tīklos. Bērni nereti pat nenojauš, ka ir kļuvuši par upuriem, jo noziedznieki mēdz uzdoties par bērnu vienaudžiem, izveidojot viltus profilus un sākotnēji uzsākot draudzīgas un neitrālas sarunas, iegūst bērnu uzticību.

Turklāt bērniem ir bieži kauns runāt par notikušo, tādēļ dzimumnoziegumi var palikt nezināmi likumsargiem un līdzpilsoņiem.

Tikmēr policija turpina atsaukties ikvienu, kas ir cietis no attēlā redzamā vīrieša pretlikumīgajām darbībām, zvanot uz tālruņu numuriem 67086688, 67086546, 110  vai anonīmi – 67086677.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti