Policija par cilvēka aizdedzināšanu Tukumā: Iespējams, nav noticis noziedzīgs nodarījums

Informējot par izmeklēšanu saistībā ar cilvēka, iespējamu, aizdedzināšanu Tukumā, par ko iepriekš izskanēja bažas kā par homofobisku uzbrukumu, Valsts policija norādīja, ka, iespējams, arī nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Policija paziņojumā medijiem informēja, ka šajā lietā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Kriminālprocesu izmeklēšanā pārņēmusi Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa.

Kriminālprocesā turpinoties aktīva izmeklēšana, kurā tiek pārbaudīta visa iespējamā informācija un versijas, kas varētu būt saistītas ar minēto notikumu. Tostarp ir nozīmētas vairākas ekspertīzes. Izmeklēšana notiek ciešā prokuratūras uzraudzībā.

Vienlaikus policija norādīja, ka “sabiedrībai nav pamata uztraukumam, ka šis noziedzīgais nodarījums ir saistīts ar neiecietības izteikšanu. Izmeklēšanā ir iegūti fakti tam, ka, iespējams, arī nav noticis noziedzīgs nodarījums”.

Policijā portālam LSM.lv atteicās skaidrot pausto paziņojumu, norādot, ka pagaidām no plašākiem komentāriem atturas. 

Lai kliedētu bažas saistībā ar iepriekš izskanējušo informāciju par iespējamām nepilnībām policijas reaģēšanā, kā arī atteikumu sākt kriminālprocesu par draudiem cilvēka dzīvībai vai veselībai, Valsts policijas Iekšējās kontroles birojā ir uzsākta dienesta pārbaude.

KONTEKSTS:

Pagājušajā nedēļā pēc cilvēka iespējamas aizdedzināšanas Tukumā, izskanēja aizdomas, ka noziegums pastrādāts homofobisku motīvu dēļ. Abi cietušie vīrieši iepriekš saņēmuši draudus, bet Tukuma policija atteikusies ierosināt kriminālprocesu.

Valsts prezidents un citas amatpersonas aicina izvērtēt, vai notikušais nav uzskatāms par naida noziegumu. Vienlaikus politiķiem tiek pārmesta naidīgas vides radīšana ar homofobiskiem izteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti