Sadaļas Sadaļas

Policija: Nekas neliecināja, ka zaglis varētu būt Imantas pedofils

Tā dēvētais Imantas pedofils, ko Valsts policija notvēra augusta sākumā, iepriekš bijis aizturēts jau šogad martā par kādu sīku zādzību. Taču nekas neliecināja, ka pavasarī par sīku zādzību aizturētais jaunietis varētu būt Imantas pedofils - tā uzsver policija.

Toreiz zaglim noņemts DNS paraugs, taču Valsts policijai pieejamais gēnu analizators mēnesī spēj apstrādāt trīs reizes mazāk jeb aptuveni 150 paraugus, nekā ik mēnesi tiek paņemts.

Izmeklētāji, kuri meklēja Imantas pedofilu, bija izskaitļojuši, kura persona varētu būt pastrādājusi noziegumus pret mazām meitenēm.  Augusta sākumā, kad 20 gadus vecais vīrietis aizturēts aizdomās par seksuālo noziegumu pastrādāšanu, viņa DNS pārbaudīts jau prioritāri, un tad arī atklājies, ka tas ir tas pats jaunietis, ko martā aizturēja par zādzību no veikala, bet vēlāk atbrīvoja.

Valsts policijas priekšnieks Ķuzis gan apgalvo, ka tas bijis tikai laika jautājums, kad sākotnējais zaglis tiktu identificēts arī kā pedofils.

Ķuzis uzsvēra, ka DNS paraugs nebija iznīcināts, tas nonāca datu bāzē un “bija apstrādes stadijā”, bet, ņemot vērā izdarīto pārkāpumu un prioritātes, to apstrādāja lēnāk.

Ints Ķuzis: Par Imantas pedofila lietu un DNS paraugiem

Jaunietis bija pastrādājis sīku zādzību, tāpēc viņa paraugs nebija prioritāro analīžu rindā. Tā kā tobrīd rezultātu vēl nebija, nebija iemesla uzskatīt, ka zaglēns ir  meklētais pedofils. Tiklīdz radās aizdomas, ka  persona saistīta ar šo lietu, viņa DNS paraugu no kopējās rindas pārlika uz prioritāro.

Kriminālistikas pārvalde vispirms veic DNS analīzes lietās, kas saistās ar Pārdaugavā pastrādātajiem seksuālajiem noziegumiem, tad  seko sevišķi smagi noziegumi, un trešie rindā - maznozīmīgiem kriminālpārkāpumi.

“Kāds saskatījies "CSI" seriālus  un iedomājas, ka viss notiek sekundes laikā un uzreiz tiek saņemti analīžu rezultāti. Tas tā nav,” sacīja Ķuzis.

Tā dēvēto Imantas pedofilu policija aizturēja 5. augustā. Jautāts, kāpēc policijas darbinieki jaunieti jau martā neatpazina pēc fotorobota, Ķuzis norādīja - ir saskatāmas līdzības, taču fotorobots un dzīvs cilvēks tomēr nebūs viens un tas pats.

Par tā dēvēto Imantas pedofilu Latvijas sabiedrība uzzināja pērnā gada marta sākumā – pusotra mēneša laikā bija notikuši divi seksuāla rakstura uzbrukumi divām mazām meitenēm. Noziegumus policija ātri vien sasaistīja ar vienu personu, jo tie notika daudzstāvu māju liftos Pārdaugavā, Imantā arī meiteņu vecums bija līdzīgs. Bija aizdomas, ka gados jaunais vīrietis meitenes izsekojis.

Tomēr drīz pēc tam Valsts policija vēstīja jau par jaunu noziegumu – divas mazas meitenes bija ievilktas liftā un vienai no tām varmāka seksuāli uzbrucis. Pēc garākas pauzes oktobrī sekoja vēl viens uzbrukums mazai meitenei. Kopumā piecas cietušās meitenes ir astoņus līdz desmit gadu vecas. To uzzinot, daļa vecāku vairījās bērniem ļaut ārā vieniem spēlēties.

Pērn martā policija īpaši vērsās pie iedzīvotājiem, aicinot viņus ziņot par jebkādām aizdomām, kas palīdzētu atklāt Imantas pedofila noziegumus. Tad Imantas mikrorajonā bija noticis jau trešais uzbrukums mazgadīgām meitenēm, varmākam apmierinot dzimumtieksmi daudzstāvu namu liftā. Iedzīvotāji arī ziņoja, policija pastiprināti patrulēja un, iesaistot lielus resursus, centās uz karstām pēdām notvert noziedznieku.

Notikuma vietās tika iegūti noziedznieka DNS paraugi. Pārbaudot aizdomīgas personas, policijai izdevās atklāt noziedznieku grupējumu, kas nodarbojās ar bērnu pornogrāfijas materiālu izplatīšanu un izgatavošanu.

Pedofilu meklēja ne tikai policija. Patruļas rīkoja un fotorobota attēlus uz stabiem un māju sienām organizācija „Stop drugs” un iedzīvotāju grupa ''Imantas aizsargi'', aicinot ziņot un sargāt bērnus. Līdz pat ziemai bijušas gan patruļas, gan iespējamā noziedznieka attēli līmēti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt