Plūdu skartajās vietās situācija normalizējas

Plūdu skartajās vietās Daugavas krastā situācija normalizējas un ūdens līmenis vairs nepārsniedz kritisko robežu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Daugavā pie Pļaviņām ūdens līmenis kopš plūdu kulminācijas piektdienas pēcpusdienā krities par 4,4 metriem un ir aptuveni divus metrus zem kritiskā līmeņa.

Daugavas augštecē gan ūdens līmenis turpina kāpt. Pie Krāslavas un Daugavpils par 10-35 centimetriem (cm) diennaktī, vietām sasniedzot 2010.gada lielo palu maksimālo atzīmi. Daugavpilī ūdens kāpis par 12 cm, sasniedzot 7,56 metrus, kas pagaidām ir nedaudz zemāk par 2010.gada augstāko līmeni.

Daugavpils novada Līksnas pagastā pie Vaikuļāniem ūdens pakāpies par septiņiem centimetriem, taču tas šobrīd ir 30 cm zemāks par ceturtdien sasniegto atzīmi, kad ūdens kāpumu veicināja ledus sastrēgums. Pie Jersikas ūdens cēlies par 15 cm pēdējās diennakts laikā, līdz 2010.gadā reģistrētajai atzīmei atlikuši 10 cm.

Jēkabpilī ūdens līmenis pēdējās diennakts laikā saglabājas nemainīgs - zem kritiskās robežas.

Tomēr kopumā tikpat kā visas Latgales un Vidzemes upes atsevišķos posmos ir izkāpušas no krastiem, pali daudzviet ir lielāki nekā 2010.gadā, vēsta aģentūra BNS.

Gaujā ūdens līmenis ceļas ar intensitāti 20-30 cm diennaktī, applūdušas zemākās palienes, bet līdz 2010.gada līmenim Valmierā atlikuši 175 cm, Carnikavā - 45 cm. Savukārt Gaujas augštecē ledus sastrēgumu dēļ iepriekšējās diennaktīs tika pārspēti pēdējo gadu palu rekordi.

Straujākais ūdens līmeņa kāpums pēdējā diennaktī reģistrēts Vaidavā pie Apes - par 40 cm. 2010.gada palu maksimālā atzīme šeit pārsniegta par 36 cm. Savukārt Tirzā pie Lejasciema ūdens līmenis ir par 45 cm augstāks nekā pirms trim gadiem, taču šeit kopš piektdienas vakara sākusies ūdens līmeņa krišanās.

Aiviekstē ūdens līmenis turpina paaugstināties par 25-30 cm diennaktī, līdz 2010.gada palu apmēriem atlicis pusmetrs pie Lubānas un 1,2 metri upes lejtecē pie Aiviekstes HES. Aiviekstes pietekā Pededzē pie Litenes ūdens līmenis par dažiem centimetriem pazeminājies, bet joprojām ir augstāks nekā iepriekšējo gadu palos.

Arvien vairāk applūst arī Dubnas palienes, kur ūdens līmenis paaugstinās par 3-15 cm diennaktī, taču Dubnas pietekā Ošā sākusies ūdens pazemināšanās.

Arī Lielajā Juglā ūdens līmenis sācis lēnām kristies, bet Amatā pie Melturiem tas vēl pakāpies par 10 cm, pietuvojoties divu metru atzīmei, kas arī ir augstākais ūdens līmenis pēdējo gadu laikā.

Rēzeknes upē ūdens līmenis palicis nemainīgs un ir par 10 cm augstāks nekā 2010.gadā. Ziemeļvidzemes upēs Sedā, Rūjā un Salacā pie Mazsalacas ūdens kāpj par dažiem centimetriem diennaktī, un lēna ūdens līmeņa paaugstināšanās vērojama arī Ogres upē.

Kurzemes un Zemgales upēs ūdens līmenis turpina pazemināties - caurmērā par 10-25 cm diennaktī. Lielupē pie Jelgavas ūdens līmenis kopš trešdienas krities par 33 cm. Iecavā un Misā ūdens līmenis pagaidām nav sācis pazemināties.

Tuvākajās dienās būtiska ūdens līmeņa paaugstināšanās turpināsies Aiviekstē un Gaujā, kur applūdīs plašākas palienes. Arī Daugavā ūdens vēl nedaudz pakāpsies, līdz ar to applūdīs plašākas teritorijas upes posmā no Baltkrievijas līdz Jēkabpilij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti