Plūdiem sāk gatavoties arī Valmierā

Valmieras pilsētas pašvaldība ir uzsākusi Gaujas kreisajā krastā esošo uzņēmumu un iestāžu brīdināšanu par gaidāmajiem plūdiem, pavēstīja pašvaldības pārstāve Kristīne Melece.

Piektdienas pēcpusdienā ūdens līmenis Gaujā pie Valmieras ir 2,88 metrus virs hidroloģiskās stacijas nulles atzīmes, kas ir par 20 centimetriem vairāk nekā pagājušā gada palu maksimumā. Tomēr jāņem vērā, ka pērn pali bija nelieli.

Uzņēmumi tiek aicināti pirms plūdiem veikt sagatavošanās darbus, lai novērstu iespējamo vides piesārņojumu, kā arī riskus cilvēku drošībai un veselībai. Piemēram, nostiprināt uzņēmumu teritorijās esošos priekšmetus, attīrīt iebraucamos ceļus, kā arī atbrīvot tos no stāvošiem transporta līdzekļiem, nodrošināt, lai dažādas ķīmiskās vielas un produkti atrastos drošās vietās, kā arī tiktu norobežoti un izvesti atkritumi. Tāpat ūdens aizplūšanas nodrošināšanai uzņēmumi aicināti pārbaudīt caurtekas pie saviem īpašumiem un atbrīvot tās, kā arī tieša plūdu apdraudējuma gadījumā nodrošināt elektroapgādes, gāzes un ūdens piegādes atslēgšanu.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs iepriekš prognozēja, ka Valmierā maksimālais ūdens līmenis sasniegs 3,80 līdz 4,80 metrus, kas nozīmē, ka var atkārtoties 2010. gada lielie pali. Jaunākās prognozes gan pieļauj vēl lielāku ūdens līmeņa kāpumu.

Valmieras pilsētas Civilās aizsardzības komisijas atbildīgie dienesti Valmieras pilsētā nepārtraukti seko līdzi ūdens līmeņa izmaiņām un, palielinoties plūdu riskam, atkārtoti informēs apdraudēto teritoriju uzņēmumus un nepieciešamības gadījumā arī iedzīvotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti