Plānošanas reģioni kritizē VK pārmetumus un uzsver savu nozīmi

Visi pieci plānošanas reģioni kategoriski noraida Valsts kontroles (VK) izteiktos apgalvojumus par darbības imitēšanu funkciju izpildē, un uzskata, ka publiskajā telpā ir nekorekti atainota informācija par reģionu darbības finansēšanu, teikts reģionu paziņojumā medijiem.  

Valsts kontroles atzinumā kā plānošanas reģionu budžets tiek minēti 13 miljoni latu jeb 19 miljoni eiro, bet reģionu paziņojumā norādīts, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piešķirtais finansējums pēdējo septiņu gadu laikā ir samazināts par aptuveni 60% un šobrīd ir vidēji 175 tūkstošus latu jeb 249 tūkstošus eiro gadā, kuros ietilpst reģiona pamatfunkciju nodrošināšana, Eiropas Savienības (ES) informācijas centra darbības nodrošināšana un sabiedriskā transporta reģionālo vietējās nozīmes pārvadājumu organizēšana.

Pārējo finansējumu jeb aptuveni 93% līdz 2013. gada 31. janvārim veidoja dotācija sabiedriskā transporta pārvadātājiem, lai segtu no biļetēm neieņemto zaudējumu daļu un nodrošinātu pārvietošanās iespējas iedzīvotājiem uz ārstniecības iestādēm, skolu, darbu u.c.

Plānošanas reģioni piekrīt VK atzinumam, ka, lai pilnvērtīgi pildītu savas pamatfunkcijas, ir nepieciešams izstrādāt plānošanas reģionu ilgtermiņa darbības un finansēšanas modeli kvalitatīvai darbības nodrošināšanai.

„Šobrīd plānošanas reģionos strādā augsti kvalificēti, profesionāli speciālisti, kuru noturēšana reģionos ir problemātiska, līdz ar to nepietiekama finansējuma apstākļos tiek apdraudēta kvalitatīvu pamatfunkciju veikšana,” uzsver reģioni.

Latvijas Pašvaldību savienība, kura pārstāv visu pašvaldību intereses, aicinās VK skaidrot revīzijas atzinumu un arī nepiekrīt izskanējušai informācijai, kas apšauba plānošanas reģionu lietderību.

Plānošanas reģioni uzver, ka tie „ir nozīmīgs vidutājs starp centrālo varu un pašvaldībām, kas nodrošina interešu pārstāvniecību un rūpējas par līdzsvarotu reģionālo attīstību, ievērojot kā reģionu, tā pašvaldību individuālās atšķirības”.

„Papildus savu pamatfunkciju izpildei, plānošanas reģioni aktīvi strādā, lai piesaistītu Eiropas Savienības programmu finansējumu savu teritoriju attīstībai. Kopumā apgūtais finansējums sasniedz vairākus miljonus eiro gadā, attīstot tādas nozares kā uzņēmējdarbību, tūrismu, kultūru, nodarbinātību,” pausts reģionu paziņojumā.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole šonedēļ paziņoja, ka apšauba plānošanas reģionu lietderību, jo ik gadu no valsts budžeta tiem tiek novirzīti līdzekļi, taču to darbībai izvirzītie mērķi netiekot sasniegti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti