Dienas ziņas

Latgalē populāra kļūst putnu vērošana

Dienas ziņas

Klāt sēšanas un stādīšanas laiks

Meklē risinājumu kadru nepietiekamībai policijā

Plāno attīstīt Policijas koledžu Daugavpilī un atvērt jaunu filiāli Kurzemē

Lai gan Latgalē patlaban policistu netrūkst, citos reģionos situācija ir krasi atšķirīga. Daugavpilī darbojas Valsts policijas koledžas filiāle, kurā pašlaik mācās vairāk nekā 60 studenti, kuri pēc studijām veiksmīgi iekārtojas darbā arī citur Latvijā. Vērtējot pozitīvu pieredzi, Policijas koledžas vadība gatava attīstīt Daugavpils filiāli, gan plāno atvērt jaunu filiāli Kurzemē.

Jaunieši, kas vēlas studēt Policijas koledžā, visvairāk ir tieši no Latgales, tāpēc reģionā neizjūt kadru trūkumu, tomēr citur Latvijā policistu trūkst. Situācijas risinājumu meklējumos Daugavpilī notika Valsts policijas koledžas vadības iniciēta diskusija ar valsts policijas reģionu pārvalžu vadītājiem. Tās laikā tika apspriests, kādu speciālistu trūkums ir vērojams visvairāk un ko koledža varētu darīt lietas labā, jo pieprasījums pēc kvalificēta policijas darbinieka izglītības joprojām ir aktuāls.

Valsts policijas koledžas direktors Rauls Kviesītis stāsta, ka visas studentu vietas ir aizņemtas.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars savukārt atzīst, ka Latgales reģiona policijas pārvaldē ir „vislabākais stāvoklis ar kadriem, nekomplekts ir minimāls - līdz 5%”.

Iespēja iegūt izglītību uz vietas izslēdz nepieciešamību braukt darba meklējumos uz citiem valsts reģioniem.

Izvērtējot Daugavpils filiāles pozitīvo pieredzi, Valsts policijas koledžas vadība plāno atvērt vēl vienu filiāli Kurzemē, lai policista profesijas apgūšana kļūtu vēl pieejamāka.

Pastars norāda, ka „vēsturiski ir pierādīts, ka tieši no Latgales un arī no Daugavpils ir visvairāk studentu savulaik Latvijas Policijas akadēmijā, bet tagad Valsts policijas koledžā, kuri veiksmīgi to absolvē un turpina darbu Valsts policijā vai citās tiesību aizsargājošās iestādēs.

Veiksmīgam darbam ir nepieciešama arī labi attīstīta infrastruktūra, un Latgales reģiona policistiem ir paveicies, jo jau kādu laiku pārvalde atrodas Daugavpils cietoksnī,  jaunās izremontētās telpās. Tepat atrodas arī Kriminoloģijas laboratorija un plānots, ka ar laiku uz cietoksni pārvāksies arī Valsts policijas koledžas filiāle. Telpas, kurās paredzēts izvietot koledžu un dienesta viesnīcu, atrodas turpat pie policijas pārvaldes ēkas.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis stāsta, ka pašvaldība cer gan uz Tieslietu ministrijas gan Iekšlietu ministrijas atbalstu, jo projekta dokumentācija jau ir izstrādāta.

„Lai koledža attīstītos, viņiem tomēr ir vajadzīgas modernas telpas un, iespējams, arī viesnīca,” norāda Dukšinskis.

Kadru problēmas mazināšanai Valsts policijas koledžas vadība ir gatava operatīvi reaģēt uz pasūtītāja prasībām, lai jauno policistu izglītība atbilstu mūsdienu standartiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti