Dienas ziņas

5% PVN likme ikdienas patēriņa produktiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sešas Rīgas maģistrālās ielas nekaisa ar sāli

Pirmās atsauksmes par Rīgas ielām bez sāls – gan atbalsts, gan bažas

Tā kā sešas no maģistrālajām Rīgas ielām eksperimentā laikā netiek kaisītas ar sāli, LTV uzrunāja iedzīvotājus, kā viņi vērtē šo ieceri. Sastaptie stāsta, ka svarīgākais ir tas, lai ielas tiktu notīrītas. Izskan gan arī bažas.

Kuldīgas iela ir viena no sešām Rīgas maģistrālajām ielām, kas eksperimentālā kārtā no 31. javāra netiek kaisīta ar sāli. Taču šis nosacījums attiecas tikai uz ielas braucamo daļu.

Eksperimentam izvēlētas ielas dažādos galvaspilsētas rajonos – Krāsotāju, Aizsaules, Bukaišu ielā, kā arī dažos ielas posmos Ropažu, Kuldīgas un Grostonas ielā. Aizsaules iela izvēlēta bruģa dēļ, jo tas ātrāk kļūst slidens. Izvēlētais ielu tīrīšanas princips jau kādu laiku tiekot īstenots mazajās ieliņās. Taču pirmo reizi sāls netiks kaisīts ielās ar augstu satiksmes intensitāti.

“Tiesa, ir izvēlētas tādas ielas, kur nekursē sabiedriskais transports, kā arī blakus neatrodas izglītības iestādes. Un ir daudzmaz zaļā zona, kur sašķūrēto sniegu arī uzglabāt, lai tas nav uzreiz jāaizved,” stāsta Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Par neapstrādāto ielas posmu vēsta ceļa zīme. Latvijas Televīzijas novērojumi gan liecina, ka braucēji tās dēļ nesamazina braukšanas ātrumu. Satiksmes departamentā norāda – eksperiments tikšot pārtraukts, ja iedzīvotāji protestēs vai šajās ielās pieaugs satiksmes negadījumu skaits.

“Ja viss ir kārtīgi, smuki notīrīts, tad, protams, esmu par to, lai tās tiktu tīrītas un viegli izbraucamas un lai nebūtu tas sāls,” saka Ruta. Uz netīrīto ielu problēmu norāda arī Lelde: “Traucē tikai, ja nav notīrīts un ir liela putra. Gan apaviem, gan mums kā jaunajām māmiņām izstumties, gan zvēriem.”

Savukārt Kuldīgas ielas iedzīvotāju Ingrīdu Erenpreiss satrauc, vai turpmāk intensīvāka sniega šķūrēšana nesabojās kokus, kas Kuldīgas ielas līkumā aug pašā ielas malā. “Ja lielā automašīna, kas šķūrē sniegu, aizskars stāvošās automašīnas vai noberzīs sānus kādai, tad, protams, iedzīvotāji būs neapmierināti. Ja tiks stumbri bojāti, tad, protams, koki tiks iznīcināti. Un mums Kuldīgas iela ir tik daudz jau nelaimju redzējusi, ka mums pazūd ticība labajam,” saka Ingrīda.

Apvienībā “Pilsēta cilvēkiem” atzinīgi vērtē eksperimentu, taču pauž bažas, vai pietiekami precīzi noteikts eksperimenta mērķis. “Pašlaik es nevienā preses relīzē neredzēju, ko mēs ar šādu eksperimentu cenšamies pierādīt, vai tam vispār būs kaut kāda vērtība,” norāda apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Andrejs Oliņš.

“Iespējams, mēs varam mainīt kādus [ielu] uzturēšanas principus, arī ņemot vērā to, ka šī gada nogalē mums ir jāpārslēdz jauns uzturēšanas līgums, kurā mēs varam veikt šīs izmaiņas, norādīt kādus citus veidus, kā to darīt,” skaidro Ahuna-Ozola no Rīgas domes.

Savukārt, lai sāls netiktu kaisīts arī uz ietvēm, pašvaldībai būtu jāmaina saistošie noteikumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti