Pirmajā dienā pret Covid-19 vakcinēti 175 bērni vecumā no 12 līdz 15 gadiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jau otro dienu Latvijā pret Covid-19 vakcinē arī 12–15 gadu vecus pusaudžus. Trešdien pirmo “Pfizer/BioNTech” poti pret Covid-19 saņēma 175 bērni šajā vecuma grupā, un dati par vakcinēto skaitu vēl ienāk, uzsver vakcinācijas projektā iesaistītie.

Ceturtdien interese gan ir daudz mazāka. Piemēram, Bērnu slimnīcā vakcinēti vien seši bērni šajā vecuma grupā, bet citos lielajos vakcinācijas centros un slimnīcās pierakstu šai vecuma grupai bija pavisam maz.

Vakcinācijas projekta dalībnieki pirmās dienas interesi atzina par labu un informēja, ka pieraksti uz priekšu lēnām piepildās.

“Pēc vienas dienas aktivitātēm ir grūti pateikt, bet principā visas indikācijas liecina par to, ka arī pusaudži no 12 gadu vecuma aktīvi izrāda interesi vakcinēties,” sacīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

“Es gribu teikt, ka 175 pusaudži pirmajā dienā – tas nozīmē, ka interese ir pietiekami augsta. Ja mēs skatāmies, kā pildās kalendāri šai grupai, tad es varu minēt piemēru, ka, pieņemsim, sestdien “ATTA centrā” un Kongresu namā ir ļoti blīvs pieraksts ar pusaudžiem. Līdz ar to es gribētu teikt, ka interese ir pietiekama,” pauda Juhņēvča.

Latvijā šajā vecuma grupā ir 82 008 iedzīvotāji.

12–13 gadu vecus pusaudžus vakcinē ar vecāku atļauju, bet tie, kuri sasnieguši 14 gadu vecumu, drīkst pieteikties paši. Ar “Pfizer & BioNTech” ražoto vakcīnu 12–15 gadu vecus pusaudžus potē arī citur Eiropā un pasaulē.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmo vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 501 732 iedzīvotāji, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati. 

Latvijā izmantošanai reģistrētas 4 Covid-19 vakcīnas – "Pfizer/BioNTech", “Moderna”, “Janssen” un “AstraZeneca” vakcīnas. 

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti