Pīpiķe: Ir jautājumi, kurus labāk risināt nacionālā, nevis ES līmenī

Ir jautājumi un problēmas, kuras labāk ir risināt nacionālā, nevis visā Eiropas Savienības (ES) līmenī. Turklāt nacionālā līmenī šos jautājumus, iespējams, ir pat vieglāk atrisināt, sestdien rīta intervijā pauda nevalstiskās organizācijas, biedrības „Pilsoniskā alianse” vadītāja Rasma Pīpiķe.

„Ja šie jautājumi varētu būt atrisināti nacionālā ceļā, tad nebūtu vēlme to pierādīt visai ES. No tā, cik veiksmīgs ir process nacionālajās valstīs, tik arī tie jautājumi var tikt risināti savādākos ceļos, nevis šādā resursu ietilpīgā procesā kā parakstu vākšana,” norāda Pīpiķe.

Viņa uzsver, ka ir vairākas pazīmes, kas norāda, ka cilvēki arī prot saliedēties un vienoties par kādu jautājumu, to tālāk virzot izskatīšanai sabiedrībā. Piemēram, laba iniciatīva esot vietne „Mana balss”, kur sabiedriski aktīvi cilvēki var paust savu viedokli un izvirzīt dažādas parakstu kampaņas.

Pīpiķe arī norādīja, ka Latvijas iedzīvotāju zināšanas par iespējām strādāt un mācīties citās ES valstīs ir labas. Tomēr vienlaikus ir jaunieši, kas atzīst, ka vēlas palikt Latvijā, jo arī te var iegūt pietiekami labu izglītību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti