Ziemele EST tiesneses amatā stāsies oktobrī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizejošā Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja Ineta Ziemele darba pienākumus Eiropas Savienības Tiesā (EST) sāks pildīt 6. oktobrī pēc svinīgā solījuma došanas, informēja tiesā.

Eiropas Savienības Padome 2. septembrī Ziemeli ievēlēja EST tiesneša amatā uz atlikušo bijušā EST tiesneša Egila Levita pilnvaru termiņu līdz 2024. gada 6. oktobrim.

Pēc 2. oktobra ST priekšsēdētājas pienākumus pildīs ST priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova. Atbilstoši ST likumam priekšsēdētāja vietnieks vajadzības gadījumā stājas priekšsēdētāja vietā un veic viņa amata pienākumus.

ST reglaments nosaka, ka trīs dienu laikā, kad tiesas priekšsēdētājs nolicis savas pilnvaras, vietnieks ar rīkojumu nosaka tās tiesas sēdes vietu un laiku, kurā notiks jauna tiesas priekšsēdētāja vēlēšanas.

Saeimai tagad nāksies lemt par jauna ST tiesneša iecelšanu, bet ST sastāvam iekšēji būs jāvēlē jauns priekšsēdētājs.

ST likumā skaidrots, ka ST tiesnešus apstiprina Saeima. Trīs ST tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus – pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus – pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. Augstākās tiesas plēnums izraugās ST tiesneša amata kandidātus no Latvijas Republikas tiesnešu vidus.

Par ST tiesnesi var apstiprināt personu – Latvijas pilsoni, ar nevainojamu reputāciju, kura dienā, ka Saeimas Prezidijam iesniegts priekšlikums par ST tiesneša apstiprināšanu, ir sasniegusi 40 gadu vecumu.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele ir apstiprināta vakantajā Eiropas Savienības tiesas tiesneša amatā. Viņas pilnvaras ilgs no 7. septembra līdz 2024. gada 6. oktobrim. 

Latvijas Eiropas Savienības Tiesas tiesneša vakance ir brīva kopš 2019. gada 17. jūnija, kad to pameta Egils Levits, kurš tika ievēlēts par Latvijas Valsts prezidentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti