Pieminēs holokausta sākumu Latvijā pirms 76 gadiem

4. jūlijā vienos dienā Biķernieku memoriālā noliks ziedus, pieminot vairāk nekā 20 000 ebreju, kuri 1941.-1942. gadā tika deportēti uz Rīgu no citām Eiropas valstīm un nogalināti Biķernieku mežā. Pasākumu rīko Vācijas Rīgas komiteja, kuras delegācija atrodas piemiņas braucienā Rīgā.

Rīgā otrdien, 4.jūlijā notiks Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienai veltīti pasākumi. Pulksten divpadsmitos sāksies piemiņas brīdis kādreizējās Lielās sinagogas vietā Gogoļa ielā 25, ko šajā dienā pirms 76 gadiem pēc nacistu rīkojuma nodedzināja kopā ar tur esošajiem cilvēkiem.

 

Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs KrupņikovsMāra Rozenberga
  .

  „Šī ir diena, kad Latvijā notika tas, ko Vācijā dēvēja par „Kristallnacht” jeb „Kristāla nakti”, kad tika nodedzinātas daudzas sinagogas un reāli sākās ebreju iznīcināšana Latvijā,” saka Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Krupņikovs.

  “Tajā skaitā tika nodedzināta šī lielākā Rīgas sinagoga kopā ar cilvēkiem tajā. Daudzi cilvēki tika nošauti, un faktiski ar to Latvijā sākās holokausts. Līdz 1941.gada beigām no aptuveni 73 tūkstošiem Latvijas ebreju, kas palika nacistu okupētajā Latvijā, pēc vācu informācijas, dzīvi palika trīs tūkstoši, pēc dažiem citiem avotiem – pieci tūkstoši ebreju. Bet faktiski ebreju kopiena tika iznīcināta šajos sešos mēnešos. Un to nedrīkst aizmirst, jo mūsu nākotne ir tikai saliedētā sabiedrībā. Ir jāatceras tas viss, kas tika nodarīts pāri visiem Latvijā gan 14.jūnijā, gan 4.jūlijā,” pauž Krupņikovs.

  Piemiņas brīdī klāt būs valsts augstākās amatpersonas – premjers, Saeimas priekšsēdētāja, arī ārlietu un aizsardzības ministri un Rīgas mērs, kā arī ārvalstu diplomāti.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti