Dienas ziņas

Misas pamatskolā arī gaida lēmumu par tās nākotni

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Holokausta upurus piemin Biķernieku memoriālā

Biķernieku memoriālā piemin holokausta upurus

Sestdien, 27. janvārī, aprit 79 gadi kopš Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas Otrā pasaules kara nogalē, tāpēc šajā datumā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā holokausta upuru piemiņas diena. Piektdien, 26. janvārī, Latvijā, Biķernieku memoriālā, norisinājās piemiņas pasākums.

Ik gadu visā pasaulē un arī Latvijā pieminam tos līdzcilvēkus, kas tika nogalināti nežēlīgākajā pagājušā gadsimta noziegumā – holokaustā. Holokausts ir arī Latvijas – mūsu zemes un tautas –, kā arī visas Eiropas katastrofa.

Biķernieku mežā atrodas lielākie nacisma upuru masu kapi Latvijā. No 1941. līdz 1944. gadam šeit tika nogalināti vairāk nekā 35 000 cilvēku. Tostarp ne vien no Latvijas, bet arī no Austrijas, Vācijas un toreizējās Čehoslovākijas deportētie ebreji, kā arī nacistiskā režīma pretinieki un karagūstekņi. Tagad pie kādreizējā masu kapa gulst ziedi un skan piemiņas svētbrīdis. 

Muzeja "Ebreji Latvijā" vadītājs Iļja Ļenskis, sacīja, ka piemiņas brīži mūsdienās ir ļoti svarīgi: "Diemžēl turpinās Krievijas agresija pret Ukrainu. Varētu likties, ka šīs ceremonijas ir bezjēdzīgas, bet ir ārkārtīgi svarīgi atgādināt mums pašiem, kas ir mūsu spēkos, lai šo situāciju mainītu."

Bez Starptautiskās holokausta upuru piemiņas dienas Latvijā šīs traģēdijas upuri tiek pieminēti arī 4. jūlijā, jo tieši tajā dienā 1941. gadā ar vairāku sinagogu nodedzināšanu sākās vēršanās pret vietējiem ebrejiem. Atmiņas par miljoniem ebreju un citām ticībām piederīgo cilvēku iznīcināšanu nevar ne aizmirst, ne noliegt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti