Piektdienas pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar lēnāku satiksmi, īpaši Jūrmalas un Saulkrastu virzienā

Piektdien pirms garajām Jāņu brīvdienām daudzi dosies ārpus Rīgas, tāpēc autobraucējiem ir jārēķinās, ka pēcpusdienā satiksme Pierīgā būs palēnināta. “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) aicina paredzēt papildu laiku ceļā, kā arī plānot braucienus ārpus intensīvākās satiksmes stundām.

Uz Jūrmalas šosejas (A10), kā arī Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa posmā notiek remontdarbi un ir ieviesti satiksmes ierobežojumi. Līdz ar to satiksme piektdienas pēcpusdienā Jūrmalas, Saulkrastu un Salacgrīvas virzienā var būt īpaši palēnināta.

Autovadītājus aicina iespēju robežās izvēlēties citus maršrutus vai doties ceļā ārpus ierastajām sastrēgumstundām. Jūrmalas caurlaides iegādei aicina izmantot iespēju to darīt attālināti, kā arī nokļūšanai kūrortā izmantot elektrovilcienu.

Valsts autoceļu tīklā turpinās būvdarbu sezona un remontdarbi notiek vairāk nekā 60 autoceļu posmos.

Jāņu brīvdienās ceļu būvdarbi tiks pārtraukti un, kur tas būs iespējams, remontdarbu posmos tiks samazināti satiksmes ierobežojumi, lai atvieglotu satiksmi.

Tomēr daļa satiksmes ierobežojumu paliks spēkā un autovadītājiem ir jārēķinās ar tiem un ilgāku ceļā pavadītu laiku.  

Satiksmes ierobežojumi remontdarbu posmos uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem Jāņu brīvdienās:

Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa būvdarbi turpināsies līdz pirmdienai, 22. jūnijam,  ieskaitot. Vienā posmā paliks reversa satiksme ar luksoforiem vai ar satiksmes regulētājiem. Darbi tiks pārtraukti laikā no otrdienas, 23. jūnija, līdz svētdienai, 28. jūnijam,. Visu šo laiku paliks spēkā ātruma ierobežojums 70 km/h.

Vidzemes šosejas (A2) Sēnītes posmā būvnieki nestrādās tikai 23. un 24. jūnijā. Iespējams, jau pirmdien, 22. jūnijā, satiksme visā būvdarbu posmā būs atjaunota pa abām brauktuvēm. Ātruma ierobežojums 70 km/h posmā paliks.

Daugavpils šosejas (A6) posmā no Skrīveriem līdz Aizkrauklei darbi tiks pārtraukti no otrdienas, 23. jūnija, līdz svētdienai, 28. jūnijam. Paliks ātruma ierobežojums 70 km/h.

Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu paliek līdzšinējie satiksmes ierobežojumi – satiksme tiek organizēta pa brauktuvi Jelgavas virzienā. Būvdarbi atsāksies piektdien, 26. jūnijā.

Uz Liepājas šosejas (A9) pie Saldus būvdarbi turpināsies līdz pat pirmdienai, 22. jūnijam, un pēc brīvdienām atsāksies pirmdien, 29. jūnijā. Arī brīvdienu laikā posmā saglabāsies divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 50 km/h. Laiks remonta posma izbraukšanai – 15-20 minūtes.

Uz Jūrmalas šosejas (A10) darbi turpināsies līdz pirmdienai, 22. jūnijam, pēc svētkiem darbi tiks atsākti piektdien, 26. jūnijā. Brīvdienās satiksme tiks organizēta pa vienu brauktuvi pa divām joslām katrā virzienā, ātruma ierobežojums 70 km/h un vietām 50 km/h.    

Autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) remonta posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām darbi tiks pārtraukti laikā no sestdienas, 20. jūnija, līdz trešdienai, 24. jūnijam. Posmā paliks seši luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms var prasīt vairāk nekā stundu ceļā.

Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) nestrādās, sākot ar svētdienu, 21. jūniju, līdz svētdienai, 28. jūnijam. Šajā laikā paliks ne vairāk kā trīs luksoforu posmi un ne vairāk kā pusstunda posma izbraukšanai. 

Svētku laikā paliks arī sekojoši satiksmes ierobežojumi, kas ieviesti uz ceļu remontdarbu laiku:

  •    autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei, kur ir trīs luksoforu posmi, kas prasa 20 minūtes ceļā;
  •     autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka (P35) posmā no Gulbenes Balvu virzienā, kur ir divi luksoforu posmi, kas prasa vairāk nekā pusstundu ceļā;
  •    autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) posmā starp Aknīsti un Subati, kur arī ir divi luksoforu posmi un vairāk nekā pusstunda ceļā;
  •    autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no Dorupes līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098), kur ir seši luksoforu posmi, kas prasa 45 minūtes ceļā. 

LVC aicina autobraucējus ievērot satiksmes organizāciju būvdarbu zonās, kā arī sekot līdzi ceļazīmēm, pat ja jāsteidzas uz svētku norises vietām. Īpaši tas attiecas uz vietām, kur satiksme tiek regulēta ar luksoforiem.

Remontdarbu vietas kļūst grūtāk izbraucamas tieši intensīvas satiksmes apstākļos, un  autovadītājus aicina strikti ievērot satiksmes organizāciju šajās vietās – ceļu satiksmes negadījumi remontposmos var pilnībā bloķēt satiksmi, jo brauktuves šādās vietās lielākoties ir šauras un praktiski nav iespēju šos posmus apbraukt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt