Piedāvā samazināt traktortehnikas vadītāju kategoriju skaitu

Turpmāk vairākas traktortehnikas kategorijas varētu būt apvienotas vienā, kopējo kategoriju skaitu samazinot no astoņām līdz četrām, paredz Ceļu satiksmes likuma grozījumi, kurus ceturtdien, 4. janvārī, izskatīs valdības sēdē.

Šobrīd spēkā ir astoņas traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas. Zemkopības ministrijā norāda, ka nevalstiskās organizācijas jau vairākus gadus vērsušās ar lūgumu samazināt kategoriju skaitu. Citās Eiropas Savienības valstīs esot no vienas līdz četrām kategorijām. Lai atvieglotu darbu attiecīgo nozaru darba devējiem, paredzēts apvienot vairākas kategorijas vienā.

Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības departamenta eksperts Adris Bumbuls par izmaiņām traktorvadītāja tiesībāsAnnija Petrova

  „Atsevišķi vairs nebūs tādas traktortehnikas kategorijas kā ekskavatoru un iekrāvēju kategorija, kā arī speciālā pašgājējtehnikas kategorija. Šīs divas kategorijas tiks iekļautas visās četrās traktortehnikas kategorijās. Un autogreideri vairs nebūs atsevišķi, tā aizies uz ceļu būves kategorijas daļu,” saka Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības departamenta eksperts Adris Bumbuls.

  “Vadītāja apliecībā būs četras kategorijas. (..) Šobrīd ir B kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība ļoti daudziem, un tā atļauj vadīt pamatā traktortehniku. Kad stāsies spēkā jaunā kārtība, apmainot B traktortehnikas vadītāja kategoriju, klāt nāks vēl arī C kategorija, kas ir iekrāvējekskavatori, un D kategorija, kas ir lauksaimniecības pašgājējmašīnas, jo šīm divām pēdējām, ko es minēju, šobrīd ir savas atsevišķas kategorijas,” norādīja Bumbuls.

  Jauno kārtību cer ieviest no nākamā gada.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti