Panorāma

Līdz šim spiegus ķert traucējuši robi likumos

Panorāma

Apcietina Saeimas deputātu J. Ādamsonu

Vakcinējušies nepilna puse pedagogu

Pedagogu arodbiedrība: Skolotājus nevajadzētu spiest vakcinēties pret Covid-19, bet vairāk informēt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Skolotājus nevajadzētu spiest vakcinēties pret Covid-19. Viņiem nepieciešams vairāk informācijas par vakcināciju un pozitīva motivācija, uzskata Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Viņa norādīja, ka līdz skolotājiem vakcinācijas organizatoriem "nav izdevies aizklauvēties", lai parādītu, ka potēšanās notiek vienkārši, ērti un ātri. Vienā Latvijas reģionā arī esot atšķirīga informatīvā telpa, kas nemotivējot vakcinēties. Pēc Vanagas teiktā, tur esot pat diametrāli pretēji viedokļi starp kolēģiem.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga: Skolotājus nevajadzētu spiest vakcinēties pret Covid-19, bet vairāk informēt
00:00 / 01:20
Lejuplādēt

Vanaga uzsvēra, ka skolotāji ir jāinformē, bet nevajadzētu mēģināt viņus piespiest. Vienlaikus arī tiesībsargs esot norādījis, ka nav neviena normatīvā akta, kas direktoram noteiktu prasīt, vai skolotājs ir vakcinējies, vai arī liktu izglītības darbiniekam vakcinēties.

"Tas arī rada šīs dzirksteles kolektīvos. Ko es viņam varu pateikt? Neko es nevaru pateikt. Nav neviena dokumenta. Ja tas tiktu risināts, tad tas zināmā mērā šo jautājumu parisinātu. Es ceru, ka kaut kādus risinājumus atradīsim, bet ne ar agresīvu metožu izmantošanu, jelkādu piespiedu metožu izmantošanu. Tas ir jādara inteliģentāk, pozitīvi motivējošāk," sacīja Vanaga. 

Viņa uzsvēra, ka risinājums ir jāmeklē: "Mēs negribam piedzīvot mirkļus, kad pasaka, ka skolēns var būt bez maskas nodarbībās pie skolotāja, kurš ir vakcinējies, bet, kurš nav vakcinējies, pie tā [maskai] ir jābūt. Tāda konflikta eskalēšana starp vecākiem, pedagogiem, skolēniem. Tas ir kopīgs darbs, protams."

LIZDA priekšsēdētāja ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (Jaunā konservatīvā partija) piektdien tikās, lai pārrunātu, kā mudināt pedagogus potēties pret lipīgo vīrusu. Abas puses ir vienisprātis, ka nākamajā mācību gadā svarīgi atsākt mācības klātienē.

"Tā būs tā lielā atslēga tam, lai mēs atgrieztos klātienes procesā. Šobrīd es šo te neklātienes mācīšanos izskatu tikai kā variantu tajos brīžos, kad ir ārkārtīgi liels saslimstības rādītājs. Un tad, kad ir konkrētajā vietā kādi saslimšanas gadījumi, tad uz kādu īslaicīgu posmu varbūt kāda iestāde būtu jāslēdz," izteicās ministre. 

Viņa cer, ka vakcinēto pedagogu skaits palielināsies. "Es saredzu to, ka šajos divarpus mēnešos uzrausies augšā, jo tas tiešām nebija nemaz tik sen, kad pedagogi reāli varēja sākt vakcinēties. Plus mums bija šis "AstraZeneca" skeptiskais stāsts, kas, manuprāt, jau ir pārgājis. Mums ir "Pfizer", "Moderna" un "Janssen" vakcīnas," izteicās ministre.

KONTEKSTS:

Izglītības un zinātnes ministre bažījas par to, ka būs ļoti grūti nodrošināt klātienes mācības, ja pedagogi nevēlēsies vakcinēties pret Covid-19. Pašlaik vakcinēti aptuveni 47% pedagogu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti