Dienas ziņas

Plāno apvienot psihiatriskās klīnikas

Dienas ziņas

Lietišķās uzvedības analīzes vasaras skola Pelčos

Likvidēs Mežgaļu sākumskolu

Pēc vecāku lēmuma likvidēs vienīgo skolu Brunavas pagastā

Bauskas novada Mežgaļu pamatskola reorganizāciju piedzīvoja šā gada pirmajā jūlijā, bet vēl nebija īsti jaunie dokumenti saņemti, kad jau nācās lemt par skolas likvidācijas uzsākšanu. Izvēli par labu vienīgās Brunavas pagasta mācību iestādes slēgšanai pēc būtības izdarījuši skolēnu vecāki, jo mēneša laikā potenciālo sākumskolas audzēkņu skaits sarucis no 25 līdz 14 skolēniem.     

Pirms septiņiem gadiem Mežgaļu pamatskolas veiksmes atslēga, kas ļāvusi mācību iestādei pārdzīvot lielo skolu slēgšanas vilni, esot bijusi pirmskolas grupu izveide. Tagad šī veiksmes formula vairs nestrādā.

Neraugoties uz to, ka tikai no 1. jūlija skola tika reorganizēta par sākumskolu, jau 31.jūlijā  deputāti lēma par likvidācijas procesa uzsākšanu,  juridiskās saistības nododot Griķu pamatskolai. 

“Viens no tiem izskaidrojumiem ir apvienotās klases, jo praktiski jau šogad apvienotās klases nodrošināt vairs nevarēja, ja man 1. klasē bija viens bērns, 2. klasē - trīs, ceturtajā – nulle,” atzina Mežgaļu sākumskolas direktore Solvita Putele.

Lēmums Mežgaļu pamatskolu reorganizēt par sākumskolu tika pieņemts jau pirms trīs gadiem, un tas arī esot bijis iemesls, kāpēc bērnu skaits strauji sarucis visās klasēs, izņemot pēdējo absolvējošo klasi, kur mācījušies 15 skolēni.

“Tajā gadā, kad pieņēma lēmumu par reorganizāciju, mācību gadam beidzoties, krietni daudz vecāku izņēma savus bērnus, jo viņi zināja, ka devīto klasi viņi šeit vairs nepabeigs, un sāka veidoties arī apvienotās klases,” stāstīja direktore.

Mežgaļu skola nebūt nav vienīgā, kas piedzīvojusi statusa maiņu, bet

to, ka mēneša laikā no 25 sākumskolas posma audzēkņiem dokumentus izņems teju puse, negaidīja ne skolas direktore, ne deputāti, ne novada izglītības nodaļa.

Bauskas novada izglītības nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Baiba Šumina stāstīja, ka pērn reorganizēta Mežotnes pamatskola, “tagad tā ir sākumskola, un tur viss norit ļoti veiksmīgi, un, salīdzinot ar pagājušā gada datiem, bērnu skaits pat ir nedaudz palielinājies”.  

Kāpēc vienā vietā viss izvērtās labi, bet citā vienkārši vecāki izņēma arī sākumskolas bērnus, varētu skaidrot ar reģionālām īpatnībām, apdzīvotās vietas īpatnībām, pieļāva Šumina.

Mežgaļu skola vēsturiski izveidojusies, likvidējot trīs mācību iestādes, un jau tās pastāvēšanas laikā visi bērni uz skolu tika vesti no trīs Brunavas pagasta ciematiem.  Pašlaik pieejamā informācija liecina, ka kādreizējie Mežgaļu audzēkņi turpmāk izglītosies Bauskas skolās, Griķu pamatskolā un Skaistkalnes vidusskolā.

Kas turpmāk notiks ar pašlaik labā stāvoklī esošo Mežgaļu skolas ēku, gan neesot zināms, bet nu jau bijusī direktore cer, ka tai ātri atradīsies jauns saimnieks un saglabātas tiks vismaz atmiņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti