Mediķe RAKUS strādāja vairāk nekā astoņus gadus. Viņas darbs bija saistīts ar pacientu rehabilitāciju. Pašnāvība izdarīta laikā, kad darbiniecei bija darba nespējas lapa.
RAKUS ārstniecības direktore Ilze Pučkure par notikušo sacīja: “Mēs esam ļoti apbēdināti, jo ir noticis tiešām smags trieciens gan mūsu slimnīcai, gan darbiniekiem, īpaši Rehabilitācijas klīnikas kolēģiem. Mēs vēlamies izteikt dziļu līdzjūtību tuviniekiem saistībā ar šo traģisko notikumu.”
Taču darbinieces nāvi izmeklē ne vien policija, bet arī slimnīca. Administrācijā saņemts vairāku viņas kolēģu iesniegums par to, ka nodaļā valda neveselīga atmosfēra un ir grūti strādāt.
“Ir izveidota izmeklēšanas grupa, un notiek intervijas ar darbiniekiem, lai noskaidrotu notikušo. Paralēli policija veic izmeklēšanu par notikušo (..) Signāli ir saņemti par neveselīgu darba vidi, un mēs cenšamies to arī noskaidrot,” norādīja Pučkure.
Neviens darbinieks uz izmeklēšanas laiku nav atstādināts.
“Ir saņemta vēstule, iesnieguma veidā, uz kuru mēs reaģējam administratīvi un skaidrojam šo situāciju. Jo saistīt kādu cilvēku ar otra cilvēka suicīdu, to var tikai kompetenta iestāde. Mēs varam tikai konstatēt faktus, vai ir bijusi neveselīga darba vide un kādas ir pazīmes par izteiktajiem faktiem,” atzīmēja Pučkure.
Mirušās ģimene slimnīcas palīdzību nav lūgusi. Arī nodaļā pagaidām tikai tiek apzināts, kāda palīdzība būtu vajadzīga.
Pučkure skaidroja: “Esam veikuši pārrunas ar visiem šīs klīnikas darbiniekiem, pagājušajā nedēļā bija sanāksme, kur iesaistījās arī pārstāvji no vadības grupas. Un klīnikas darbiniekiem ir izteikts atbalsts, lūgta darbinieku iesaiste, kāda palīdzība ir nepieciešama. (..) Ārstniecības personas, īpaši mediķi, ir tieši tie, kas ir ilgstoši strādājuši. Ir bijusi fiziska slodze un psiholoģisks spiediens. Arī emocionālā slodze.”
Mediķu pašnāvības Latvijai nav raksturīgi. Taču ir vairāki gadījumi, kad ārsti miruši darba vietās, saasinoties paša veselības stāvoklim.