Pēc nesaskaņām par bēgļiem Straujuma atlaiž parlamentāro sekretāru Kolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība") trešdien mutiski informējusi ministru prezidenta parlamentāro sekretāru Rihardu Kolu (Nacionālā apvienība) par viņa atbrīvošanu no amata, jo viņš parakstījis opozīcijas rosinājumu par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu par bēgļu jautājumu.

Kols sacīja: "Straujuma man burtiski pateica - es tevi atlaižu". Viņš arī norādīja, ka nav redzējis ne rakstisku rīkojumu, ne lēmumu par atbrīvošanu no amata, kā arī nav saņēmis atbilstošu argumentāciju.

Nacionālās apvienības (NA) rīcība, parakstoties par ārkārtas sēdes sasaukšanu bēgļu jautājuma izskatīšanai, tiks pārrunāta nākamajā koalīcijas padomes sēdē. Tikmēr nacionāļi uzsver - viņu mērķis nav valdības gāšana.   

Kols gan norādīja, ka viņam nav saprotami deputāta Kārļa Šadurska ("Vienotība") izteikumi, ka par atbrīvošanu no parlamentārā sekretāra tiks lemts nākamajā koalīcijas partiju sadarbības padomē. "Tas nav koalīcijas padomes jautājums, jo amatā mani iecēla premjere," viņš piebilda.

"Es aicinātu Straujumu izvērtēt, vai tas nav pārsteidzīgs paziņojums pēc plenārsēdes. Es nezinu, vai tas bija emociju sakāpinājums," pauda politiķis.

Kols uzsvēra, ka "Straujumai būtu cienīgi izrunāt šo jautājumu viens pret viens". Sarunā ar LTV "Panorāma" Kols sacīja, ka vēl pirms plenārsēdes Straujuma ar viņu priecīgi sazvanījās. Taču jau drīz pēc tam viņu atlaida.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Saeimas kvoruma neesamības dēļ deputāti neuzdeva valdībai paskaidrot lēmumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Ceturtdien Saeimas ārkārtas sēdē, kuru trešdien ar 45 deputātu parakstiem sasauca opozīcijas partijas, kā arī Nacionālā apvienība, netika pieņemts lēmums par uzdevuma došanu valdībai par bēgļu jautājuma izskaidrošanu, jo par sagatavoto lēmumprojektu balsoja tikai 41 deputāts un atturējās divi, bet, pārbaudot reģistrāciju, konstatēts, ka uz sēdi ieradušies 68 deputāti.

Deputāti, kuri bija ieradušies uz Saeimas sēdi un nepiedalījās balsojumā, bija no "Vienotības" un Zaļo un zemnieku savienības jeb partijām, kuras arī valdībā atbalstīja bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Balsojumā atturējās divi NA deputāti - Einārs Cilinskis, kā arī Ināra Mūrniece. Par lēmumprojektu balsoja "Saskaņas", lielākā daļa NA, kā arī "No sirds Latvijai" un Latvijas Reģionu apvienības deputāti.

Ņemot vērā, ka balsojums kvoruma neesamības dēļ nenotika, tas tiks iekļauts nākamās Saeimas sēdes darba kārtībā kā pirmais izskatāmais jautājums.

Prezidijs bija sasaucis ārkārtas sēdi, kurā valdībai tiktu uzdots sniegt skaidrojumu saistībā ar lēmumu Latvijā uzņemt 250 bēgļu.

Saeimas lēmumprojekts paredzēja uzdot Ministru kabinetam līdz 13.jūlijam sagatavot un iesniegt Saeimai detalizētu ziņojumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem bēgļu izcelsmes reģioniem, rīcības plānu bēgļu izmitināšanai un integrācijai Latvijas sabiedrībā, kā arī pamatot finansiālās izmaksas un sniegt skaidrojumu, no kādiem valsts budžeta līdzekļiem tiks segtas bēgļu izmitināšanas un integrācijas izmaksas triju gadu periodā.

Tāpat lēmumprojekts paredz līdz 14.jūlijam sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, kuras ietvaros Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai būtu jāsniedz ziņojums par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem bēgļu izcelsmes reģioniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti