Pēc nesaskaņām par bēgļiem Straujuma atlaiž parlamentāro sekretāru Kolu

Premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība") trešdien mutiski informējusi ministru prezidenta parlamentāro sekretāru Rihardu Kolu (Nacionālā apvienība) par viņa atbrīvošanu no amata, jo viņš parakstījis opozīcijas rosinājumu par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu par bēgļu jautājumu.

Kols sacīja: "Straujuma man burtiski pateica - es tevi atlaižu". Viņš arī norādīja, ka nav redzējis ne rakstisku rīkojumu, ne lēmumu par atbrīvošanu no amata, kā arī nav saņēmis atbilstošu argumentāciju.

Nacionālās apvienības (NA) rīcība, parakstoties par ārkārtas sēdes sasaukšanu bēgļu jautājuma izskatīšanai, tiks pārrunāta nākamajā koalīcijas padomes sēdē. Tikmēr nacionāļi uzsver - viņu mērķis nav valdības gāšana.   

Kols gan norādīja, ka viņam nav saprotami deputāta Kārļa Šadurska ("Vienotība") izteikumi, ka par atbrīvošanu no parlamentārā sekretāra tiks lemts nākamajā koalīcijas partiju sadarbības padomē. "Tas nav koalīcijas padomes jautājums, jo amatā mani iecēla premjere," viņš piebilda.

"Es aicinātu Straujumu izvērtēt, vai tas nav pārsteidzīgs paziņojums pēc plenārsēdes. Es nezinu, vai tas bija emociju sakāpinājums," pauda politiķis.

Kols uzsvēra, ka "Straujumai būtu cienīgi izrunāt šo jautājumu viens pret viens". Sarunā ar LTV "Panorāma" Kols sacīja, ka vēl pirms plenārsēdes Straujuma ar viņu priecīgi sazvanījās. Taču jau drīz pēc tam viņu atlaida.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Saeimas kvoruma neesamības dēļ deputāti neuzdeva valdībai paskaidrot lēmumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Ceturtdien Saeimas ārkārtas sēdē, kuru trešdien ar 45 deputātu parakstiem sasauca opozīcijas partijas, kā arī Nacionālā apvienība, netika pieņemts lēmums par uzdevuma došanu valdībai par bēgļu jautājuma izskaidrošanu, jo par sagatavoto lēmumprojektu balsoja tikai 41 deputāts un atturējās divi, bet, pārbaudot reģistrāciju, konstatēts, ka uz sēdi ieradušies 68 deputāti.

Deputāti, kuri bija ieradušies uz Saeimas sēdi un nepiedalījās balsojumā, bija no "Vienotības" un Zaļo un zemnieku savienības jeb partijām, kuras arī valdībā atbalstīja bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Balsojumā atturējās divi NA deputāti - Einārs Cilinskis, kā arī Ināra Mūrniece. Par lēmumprojektu balsoja "Saskaņas", lielākā daļa NA, kā arī "No sirds Latvijai" un Latvijas Reģionu apvienības deputāti.

Ņemot vērā, ka balsojums kvoruma neesamības dēļ nenotika, tas tiks iekļauts nākamās Saeimas sēdes darba kārtībā kā pirmais izskatāmais jautājums.

Prezidijs bija sasaucis ārkārtas sēdi, kurā valdībai tiktu uzdots sniegt skaidrojumu saistībā ar lēmumu Latvijā uzņemt 250 bēgļu.

Saeimas lēmumprojekts paredzēja uzdot Ministru kabinetam līdz 13.jūlijam sagatavot un iesniegt Saeimai detalizētu ziņojumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem bēgļu izcelsmes reģioniem, rīcības plānu bēgļu izmitināšanai un integrācijai Latvijas sabiedrībā, kā arī pamatot finansiālās izmaksas un sniegt skaidrojumu, no kādiem valsts budžeta līdzekļiem tiks segtas bēgļu izmitināšanas un integrācijas izmaksas triju gadu periodā.

Tāpat lēmumprojekts paredz līdz 14.jūlijam sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, kuras ietvaros Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai būtu jāsniedz ziņojums par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem bēgļu izcelsmes reģioniem.

10 komentāri
Dons.
Tātad Straujuma ir pret bēgļui jautājuma apspriešanu. Mums šajā jautājumā vajadzētu mācīties no Grieķijas un izsludināt referendumu par bēgļu uzņemšabnu. Kola trūkums būs zaudējums tikai Straujumai.
neizpratne
Uzmet kažoku un tad brīnās, ka viņu atlaiž. Viņam ir jānodrošina saikne starp Saeimu un MP, viņš to līniju pārkāpa, te ir rezultāts un tas nav tāpēc, ka vienotība. ..
bruģakmens
Nākošā būs Straujuma!
Riezs
Štats jātīra, neko darīt. Veiksmi Koalam darba tirgū.
:/
NA ir izdarījusies visās valdībās. Nekas jau nav mainījies.
vārds
Pantu vienmēr var piemeklet, ka tikai būtu cilvēks.
e-talons
Tā lai zin, kurš te ir saimnieks. Pamēģini tikai kautko Vienotībai ne pa prātam izdarīt! Visa tā epopeja ap bēgļu uzņemšanu izskatās pēc tāda slīpēta biznesa plāna vienai vienotai koalīcijas partijai.
Acīmredzami dubultstandarti
Kad Vienotība un ZZS sadarbojās ar opozīciju, lai atlaistu NEPLP. Viss bija kārtībā. Tai pat laikā, kad NA to pašu gribēja izdarīt ar opozīciju, tikai bēgļu jautājumā, tas tiek uzskatīts par koalīcijas līguma pārkāpšanu. Ir gan koalīcija :)
tik
Vai uz Straujumu un Vienotību Darba likums neattiecas? Vai tad viņa tā var pēc personīgās iegribas ar šodienu atbrīvot cilvēku? Tur mēnesi ilgs iepriekšējs darba uzteikums nav vajadzīgs? Darba likumā kurš tas būtu pants? Vai arī Kolu atbrīvos par dzeršanu vai ko līdzīgu?
goga
Neattiecas. Parlamentārais sekretārs ir politisks amats. Uz šiem amatiem darba likums neattiecas.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti