Panorāma

Koncernam «Telia» būs grūti pārdot «Lattelecom» un LMT daļas

Panorāma

Panorāma

Neizpratne par LIC aicinājumu stacionēt visus pacientus

Paziņojumu par visu pacientu stacionēšanu Infektoloģijas centrā sauc par pārpratumu

Pārpratums – tā Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle skaidro, kā centra uzņemšanas nodaļā pie sienas varēja nonākt it kā viņas pašas rīkojums stacionēt visus pacientus neatkarīgi no viņu veselības stāvokļa. Paskaidrojumus par notikušo pieprasījusi gan Austrumu slimnīcas vadība, gan Veselības ministrija, kur uzsver – pat, ja Infektoloģijas centra ārstiem šāds rīkojums nav dots, maldīgas informācijas nonākšana publiskajā telpā grauj veselības nozares tēlu.

Fotoattēlu, kurā redzams pie sienas piesprausts it kā Rozentāles rīkojums stacionēt visus pacientus, kuri ierodas uzņemšanas nodaļā, medijiem izsūtījusi persona, kas sakās esam Austrumu slimnīcas ārsts.

“Šī rīkojuma sekas ir tādas, ka slimnīcā tiek stacionēti pacienti, kuri lieliski tiktu galā mājās ar vai bez ģimenes ārsta atbalstu. (..)

Tas ir neētiski, mākslīgi sadārdzina kopējās veselības aprūpes izmaksas, kā arī kaitē pašam pacientam, kurš atrodas nodaļās kopā ar patiesi slimiem pacientiem, tādējādi krietni pieaug risks saslimt ar citām infekcijām,” teikts sūtījumā.

Zem rīkojuma parakstījusies uzņemšanas nodaļas vadītāja Ilze Ekšteina, skaidrojot, ka tas saistīts ar pārāk zemu noslodzi stacionārā, un piebilstot, lai tie tiem pacientiem, kurus neizdodas pierunāt uz ārstēšanos stacionārā, prasa to apliecināt rakstiski.

Rozentāle kategoriski noliedz, ka būtu devusi rīkojumu stacionēt pēc iespējas vairāk pacientu.

Gluži otrādi, lielākā daļa, kas ierodoties uzņemšanas nodaļā, pēc konsultācijas ar ārstu dodoties mājup.

"Ja runājam par konkrēto gadījumu, viņš ir balstīts uz konfliktsituāciju, kas izveidojās starp konkrēto uzņemšanas nodaļas ārstu un pacienti (..) Kā atbildes reakcija, es pieļauju tādu iespēju, ir radies tāds pārpratums," sacīja Rozentāle. "Es nedomāju, ka viņa [ārste] ir pārpratusi manis teikto. Es domāju, ka pārpratums ir viņas rīcība," norāda Rozentāle.

Viņa norāda, ka "cilvēks nav novērtējis, ko viņš dara vispār". Rozentāle noraida varbūtību, ka viņa būtu devusi rīkojumu pēc iespējas vairāk stacionēt cilvēkus.

Ārstes pašas versiju par notikušo uzzināt neizdevās, jo viņa, uz mirkli sastapta pie uzņemšanas nodaļas reģistrācijas lodziņa, komentēt atteicās.

Veselības ministrija par notikušo jau pieprasījusi skaidrojumu Austrumu slimnīcas vadībai. "Tas viss veido kopējo veselības nozares tēlu, kopējo veselības nozares budžetu, un neadekvāta finansējums izlietojums, faktiski, tas zāģē zaru, uz kura mēs paši sēžam," saka ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Austrumu slimnīcas vadība savukārt gaida paskaidrojumus no paša infektoloģijas centra. "Vai tā ir tiesa, ka šāda situācija izveidojusies un kāds tam ir pamats? Noteikti skatīsimies tālāk, kā tas atspoguļojas reālajā stacionēšanas intensitātē un kārtībā, bet uzreiz pasaku, ka tas ir absolūti nepieņemami un šāda situācija nevar būt," pauž Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egita Pole.

Slimnīcā atzīst, ka plāno, kā efektivizēt tās struktūrvienību darbu, tomēr gultu samazinājums, kam automātiski sekotu arī finansējuma samazinājums stacionāram, pagaidām neesot plānots. Uz to norāda arī par finansējuma piešķiršanu atbildīgais Nacionālais veselības dienests. "Dienests katru gadu skatās, kāda ir bijusi faktiskā izpilde iepriekšējā periodā. Attiecīgi, ja šai iestādei ir bijusi izpilde, tiek pacienti plānoti atbilstoši faktiskajai izpildei, ja izpilde nav bijusi tik liela, tad attiecīgi pacientu skaits un finansējums tiek samazināts," norāda Nacionālā veselības dienesta Ārstniecības pakalpojumu departamenta vadītāja Olga Andrejevska.

Kā skaidro Nacionālajā veselības dienestā, finansējums tiek samazināts, ja pasūtījuma izpilde ir mazāka par 90%. Austrumu slimnīcai tā stabili turoties ap 94%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti