Dienas ziņas

Virsstundu mediķiem būs vairāk

Dienas ziņas

Dundagā nespēj izveidot ētikas komisiju

Ziemupē top Jūras māja

Pāvilostā 150 gadus veca ēka pārtop par piekrastes kultūrvēsturiskā mantojuma centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pāvilostas novada Ziemupē tiek pārbūvēta 150 gadus veca ēka, kurā turpmāk tiks izvietota Jūras māja - vieta dažādām ekspozīcijām ar mērķi saglabāt piekrastes kultūrvēsturisko mantojumu.

Darbs pie 150 gadu senās mājas atjaunošanas un pārbūves Ziemupes centrā aizsācies augusta vidū. Bijusī pienotava, vēlāk dzīvojamā ēka ilgstoši bijusi neapdzīvota, līdz ar to ieaugusi zemē un krūmos. Kā stāsta būvnieki, tad sākotnēji nācies to atrakt un izbūvēt pamatus. Tā kā ēka ir ļoti sena, tad aizvien darba procesā sastopoties ar iepriekš neparedzētiem darbiem, lai nodrošinātu konstrukciju izturību un drošību.

"Izrokot vecās grīdas, atklājās, ka starpsienām nav pamatu, ka tās uz akmeņiem samūrētas. Starpsienas demontējām un izbetonējām jaunus pamatus, uz kuriem izbūvēt jaunas starpsienas," atklāj būvdarbu vadītājs Raitis Zvaigzne.

Pāris dienas pirms Latvijas simtgades topošajai Jūras mājai nosvinēti spāru svētki. Ja vien laika apstākļi atļaus, tad, kā sola celtnieki, līdz gada beigām māja varētu tikt gan pie jauna dakstiņu jumta, gan arī koka logiem. Arī demontētās – simts un vairāk gadu senās detaļas netiek izmestas, bet atlasītas, lai vizuāli papildinātu mūsdienīgās konstrukcijas.

Jūras mājai jābūt gatavai nākamajā pavasarī. Lielākajā daļā telpu divos stāvos tiks iekārtotas ekspozīcijas. Tā piemēram, viena stāstīs par jūras dzīļu bagātībām un atradumiem Ziemupes piekrastē, kur goda vieta pienāksies 2007. gadā izskalotajai zobenzivij, kuras mulāža  šobrīd apskatāma Tautas namā. Otrais stāvs tiks atvēlēts nelielā zvejniekciema vēsturei. Ziemupes  tautas nama vadītāja Daina Vītola norāda, ka no vecām mājām savāktas dažādas senlietas: "Mums ir senas grāmatas, bērnu gultiņas, šūpulīši, darbarīki. Gribas, lai paliek arī tiem, kas nāks pēc mums."

Jūras mājā būs arī duša un veļas mazgājamā mašīna, ko varēs izmantot gan tūristi, gan vietējie iedzīvotāji. Kā uzskata Vītola, tad šai ēkai jākļūst ne tikai par tūrisma objektu, bet arī par visa ciema sabiedrisko centru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti