Dienas ziņas

Svētdien visā Latvijā atzīmēs Tēva dienu

Dienas ziņas

Skolotājs Andrejs Grigorjevs: esmu sava vietā

Novāc ražu «Pats savam saimes galdam»

«Pats savam saimes galdam» novāc ražu

Lai palīdzētu grūtībās nonākušiem cilvēkiem izaudzēt pārtiku ziemai, Borisa un Ināras Teterevu fonds pirms trim gadiem izveidoja programmu "Pats savam saimes galdam". Tajā iesaistās aktīvi cilvēki, kas dāvinātās sēklas un stādus ir gatavi paši izaudzēt. Šogad programmā piedalījās 12 nevalstiskās organizācijas no visas Latvijas, palīdzot vairāk nekā 350 mājsaimniecībām. Liela daļa izaudzētā jau ir pagrabos vai burciņās. Rudenī fonda pārstāvji dodas aplūkot, kā veicies ar ražu. Šai reizē viņi viesojās Skrundas un Kuldīgas novados.

Skrundas novada Jaunmuižas iedzīvotājs Ilgonis Strazdiņš, rādot savu izaudzēto, smejot saka, ka tas viss garšo ne tikai viņam, bet arī ciemiņiem no meža. Labi auguši burkāni, arī par kartupeļiem nevarot sūdzēties, bet vislabāk šī vasara patikusi sīpoliem. Tas, ka ar Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas "Pats savam saimes galdam" atbalstu bijusi iespēja pavasarī tikt pie sēklām un stādāmā materiāla, viņam esot liels atspaids.

Raņķu pagasta iedzīvotājas Brigitas Dumpfas krājumi ziemai nu papildināti ar konservētiem kāpostiem, tomātiem, gurķiem un citām dārza veltēm. No Skrundas novada programmā "Pats savam saimes galdam" piedalījās divas biedrības. Šai programmā tās startē jau vairākas reizes, savukārt Kuldīgas Senioru skolai šis bija pirmais gads, kad ar fonda atbalstu tikts pie sēklām, stādiem, darbarīkiem un pat garšvielām, lai izaudzēto varētu iekonservēt.

"Pensijas lielai daļai ir mazas. Vēl tas, ka ir šī [Covd-19] situācija ne tikai valstij kopumā, bet pasaulē. Senioriem, kuriem bērni ārzemēs, varēja palīdzēt, bet tagad paši bez darba. Tas ir liels atbalsts viņiem," sacīja Kuldīgas Senioru skolas vadītāja Ruta Orlova.

Senioru skolas dalībnieki jau rīkojuši degustāciju, kurā novērtējuši, kā katram izdevies izaudzēto iekonservēt un pie reizes tikt pie dažādām konservēšanas receptēm. "Tapa arī rokasgrāmatas ar dārza darbiem, lai būtu izcilāks rezltāts, tas tāds kompleksais un ilgtermiņa ieguldījums ar idejām, lai ģimenes ne tikai sasniedz labus rezultātus, bet pielieto zināšanas arī nākamajās sezonās," teica Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības projektu vadītāja Diana Bogdanova.

Šogad programmā "Pats savam saimes galdam" iesaistījās 12 nevalstiskās organizācijas no visas Latvijas. Rezultāti ir labāki, nekā paredzēts. Pavasarī organizācijas plānoja zemkopības darbos iesaistīt 250 mājsaimniecību, bet šobrīd to ir vairāk nekā 350, atbalstot vairāk nekā 1250 personu, lielākoties – daudzbērnu ģimenes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt