Sadaļas Sadaļas

Pateicoties «Aizliegtā paņēmiena» operācijai, PVD pieķer savu inspektori tirgojam viltus apliecības

Pēc Latvijas Televīzijas  raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” vērienīgās operācijas “Bistro Frics” Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pieķēris kādu savu inspektori, kura sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos strādājošajiem tirgojusi apliecības par mācību kursu "Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā" noklausīšanos. 

Pēc šī gadījuma negodprātīgā inspektore darbu PVD pameta, bet dienests par notikušo informējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Viņa skaidro, ka PVD ir konstatējis gadījumu, kad kādam sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumam, kas sezonāli darbojās Jūrmalā, ir pārdots dokuments, kas apliecina - uzņēmuma darbinieki ir noklausījušies mācību kursu "Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā".

Gadījums ir noticis bistro "Frics" - LTV raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" dibinātajā uzņēmumā, kura mērķis bija noskaidrot, kāda ir patiesa uzņēmējdarbības vide Latvijā un ar ko ikdienā sastopas mazie uzņēmēji. Raidījumā būs piecas sērijas, pirmo sēriju varēs redzēt LTV pirmdien, 

 

PVD pārstāve Ilze Meistere portālam lsm.lv apliecināja, ka dienesta inspektore nelikumīgajās darbībās pieķerta, pateicoties  Latvijas Televīzijas raidījuma „Aizliegtais paņēmiems” īstenotajam eksperimentam. Inspektore bijusi ilggadēja PVD darbiniece.

Mācību kurss, par kura noklausīšanos inspektore piedāvāja iegādāties dokumentu, ir obligāts visiem pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu vadošajiem darbiniekiem, un apliecības neesamība pārbaudes laikā tiek traktēta kā pārkāpums. Kā starpnieks apliecības nodošanai un naudas iekasēšanai ir izmantots PVD darbinieks, norāda PVD.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka, veicot pārbaudi uzņēmumā un atklājot, ka tā darbinieki nav noklausījušies obligāto mācību kursu, PVD inspektors ir piedāvājis palīdzēt to atrisināt, iepazīstinot ar kursu organizatoru, kurš par samaksu izsniegs nepieciešamo apliecību bez pašu apmācību apmeklēšanas.

"PVD inspektors ir rupji pārkāpis ētikas normas un ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli, nododot tālāk inspekcijas laikā iegūto informāciju un iesaistoties nelikumīgās darbībās”, saka PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, norādot, ka inspektors darbu dienestā ir pametis, bet dienests turpina izmeklēšanu, kā arī par notikušo ir informējis KNAB.

Lai uzlabotu dienesta darbu un novērstu gadījumus, kad negodprātīgi PVD darbinieki ļaunprātīgi izmanto savas pilnvaras, PVD aicina uzņēmējus, kuri saskārušies ar šādām situācijām, nekavējoties par to informēt dienesta vadību, izmantojot gan PVD uzticības tālruni – automātisko atbildētāju – 67027402, gan sūdzību iesniegšanas formu PVD mājaslapā "www.pvd.gov.lv".

Gadījumi, kad PVD konstatē pārkāpumus savu darbinieku darbībā, vienmēr tiek izmeklēti un vainīgie saukti pie atbildības. Šogad PVD ir izskatījis trīs gadījumus, izvērtējot darbinieku disciplināro atbildību. Divos no tiem piemērots disciplinārsods, norāda PVD.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt