Sadaļas Sadaļas

Pašvaldības rīkotajā revīzijā «Rīgas satiksmē» būtiskus pārkāpumus neatklāj

Rīgas pašvaldības organizētā revīzijā par uzņēmuma “Rīgas satiksme” darbību laikā no 2019. gada līdz 2020. gada vidum norāžu uz būtiskiem pārkāpumiem nav, taču sagatavoti vairāki priekšlikumi. 

Pašvaldības rīkotā revīzijā «Rīgas satiksmē» būtiskus pārkāpumus neatklājJānis Kincis

Jaunākās revīzijas aptvertais laika periods no 2019. gada ietver iepriekšējās uzņēmuma valdes darbības periodu un tagadējās, 2020. gada sākumā apstiprinātās valdes darbības pirmo pusgadu. 2019. gada sākumā “Rīgas satiksmes” zaudējumi pārsniedza 6 miljonus eiro, pērn uzņēmuma stabilizēto darbību iedragājuši Covid-19 ierobežojumi.

Pašvaldības īstenotajā revīzijā par “Rīgas satiksmes” darbu kopš tā brīža būtiski pārkāpumi nav konstatēti, taču norādīts uz nepieciešamiem procedūru uzlabojumiem, piemēram, par savstarpējiem norēķiniem ar kompāniju “Rīgas mikroautobusu satiksme”, norādīja Rīgas domes Ekonomiskā atbalsta nodaļas galvenais eksperts finanšu un riska pārvaldības jautājumos Andris Ikvilds.

“Revīzijā norādīts, ka ieņēmumi tiek nodoti skaidrā naudā un netiek pārskaitīti uz kontu. Uzņēmums “Rīgas satiksme” paskaidroja, ka centīsies to uzlabot un sakārtot savstarpējo līgumu, lai izslēgtu skaidrās naudas nodošanu,” norādīja Ikvilds.

Revīzijas ziņojums nav pieejams publiskai apskatei. Tomēr, ieskicējot secinājumus, Ikvilds Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē pauda, ka tagadējai valdei līdz ar rūpēm par finansiālajām saistībām un maksājumiem un finanšu izlietojuma stabilizācijai bija jāsakārto iepirkumu procedūra. 

Revīzijas atzinumā izteikts aicinājums uzņēmuma valdei skaidri pamatot līguma slēgšanu gadījumos, kad konkursā pieteicies tikai viens pretendents. “Rīgas satiksmes” valdes loceklis Jānis Golubevs uzsvēra, ka uzņēmuma valde iepirkumus vētī ļoti detalizēti.

"Nevienu iepirkumu virs 10 000 eiro nav iespējams veikt, neiesaistoties valdei. Valde skata gan līgumu pieprasījumu, gan līgumu noslēgšanas dokumentāciju. "Rīgas satiksmei" parādās aizvien jauni pakalpojumu sniedzēji un preču piegādātāji. Mēs, šķiet, esam izdarījuši ļoti lielu darbu, lai iepirkumi notiktu daudz atklātāk un visiem pieņemamā veidā,” skaidroja Golubevs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt