Dienas ziņas

Rakstnieka A. Rupaiņa dzimtas mājas

Dienas ziņas

Atbrīvo Lielvircavas kultūras nama telpas

VARAM kontrolēs pašvaldībām aizdoto naudu

Pašvaldība aizņemas miljonu eiro ēkas pārbūvei Grobiņas centrā

Ministru kabinets un Vides aizsardzības un reģionālās ministrija (VARAM) apstiprinājusi miljona eiro attīstības aizdevuma piešķiršanu Dienvidkurzemes novada Grobiņas pilsētas ēkas pārbūvei, lai to pielāgotu vietvaras administrācijas vajadzībām. Lai gan pašvaldība vēl nezina, kādus pakalpojumus ēkā varēs saņemt, ministrijā skaidroja, ka noteicošās aizdevuma piešķiršanai ir nevis celtnes funkcijas nākotnē, bet gan energoefektivitāte un vides pieejamība jaunajā projektā. Aptaujātie grobiņnieki tomēr kritizē tik liela aizņēmuma ņemšanu šim mērķim.

Pārbūvējamā ēka Grobiņas vēsturiskajā centrā celta 1882. gadā. Šobrīd šeit atrodas Grobiņas bāriņtiesa, pašvaldības policija, izglītības nodaļa un jauniešu interešu centrs.

Jau 2016. gadā tika izstrādāts tās pārbūves projekts, bet līdz šim tam nevarēja piesaistīt finansējumu. Tomēr šonedēļ Ministru kabinets apstiprināja VARAM sagatavoto rīkojumu par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai, kurā Grobiņa bija pieteikusi šī nama pielāgošanu pašvaldības pakalpojumu sniegšanai.

Dienvidkurzemes novada domes pārstāvis Gints Ločmelis norādīja: "Plānotais aizņēmuma atmaksas laiks ir 15 gadi. Protams, ja tiks kaut kādā veidā turpināta vai veikta kāda jauna reforma, par ko šobrīd ministrijas pirmais priekšlikums ir izskanējis, ka tiek apvienots ar Liepājas pilsētu, protams, šīs te saistības būs arī liepājnieku rūpe."

Savukārt VARAM valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša skaidroja: "Jebkura investīcija pašvaldības īpašumā ir ar pievienotu vērtību, jo īpašumu pašvaldība izmantos savām funkcijām un tās var būt ļoti dažādas. Un šogad mums ir vajadzīgs izmantot ēku vienai funkcijai, bet varbūt pēc 5 gadiem, un neatkarīgi no reformas, šo funkciju ēkā var pamainīt. Taču mēs skatīsimies, kā iet arī ar naudas apguvi, jo mēdz būt situācijas, ka pašvaldības dažādu iemeslu dēļ, citreiz arī sadārdzinājuma dēļ, atsakās no kādas ieceres. Tas nozīmē, ka nauda, kas bijusi rezervēta, atbrīvojas un mēs varam viņu piedāvāt vēl kādai pašvaldībai."

Cilvēki par tik dārgu projektu – neizpratnē

Projektā paredzēts, ka paplašinās jau esošo aktu zāli pirmajā stāvā, lai nākotnē varētu rīkot tajā ne tikai pasākumus ar ietilpību līdz 150 skatītājiem, bet arī domes sēdes un konferences.

Tāpat tikšot veikti energoefektivitātes pasākumi un vides pielāgošanas risinājumi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tomēr, kādus pašvaldības pakalpojumus iedzīvotāji šeit varēs saņemt, šobrīd vēl nav zināms.

TV Kurzeme aptaujātie grobiņnieki pauda neizpratni par tik lielas summas aizņēmumu vienas ēkas pārbūvei.

Dienvidkurzemes novada iedzīvotāja Selga sacīja: "Man liekas, ka viņa jāsaglabā puslīdz tāda, kāda viņa ir, un tā ir liela nauda, kuru varbūt var ieguldīt vajadzīgākās vietās."

Iedzīvotāja Līga pauda: "Atjaunot vēl viņu? Viņa no fasādes jau ir atjaunota. Man liekas, ka miljonu.. Nē, man liekas, ka ir iespēja kaut kā savādāk to visu izdarīt, par savādākiem līdzekļiem. Nezinu. Miljons? Es neticu, ka vajadzīgs tik liels ieguldījums."

Paredzēts, ka aizņēmums 1 miljona eiro apmērā tiks izmaksāts divās daļās, proti, šogad 300 tūkstoši eiro, bet 2022. gadā atlikušie 700 tūkstoši.

Būvdarbus, iespējams, uzsāks jau oktobrī, un tie plānoti līdz nākamā gada nogalei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt