Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Atjauno iespēju nobalsot jebkurā iecirknī

Panorāma

Panorāma

Pastiprina kontroli eksāmenos

Pastiprina kontroli skolu centralizētajos eksāmenos

Noslēgumam tuvojas šī gada centralizēto eksāmenu laiks. Piektdien, 24. maijā, vidusskolu beidzēji kārtoja pēdējo no trim obligātajiem valsts pārbaudes darbiem – matemātiku. Un nākamnedēļ daļai skolēnu palikuši vien izvēles eksāmeni. Saistībā ar martā nopludināto angļu valodas eksāmena mutvārdu daļu eksāmenu norise kontrolēta pastiprinātā režīmā.  

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēniem pēc piektdien kārtotā matemātikas eksāmena ir divējādas sajūtas. Citiem eksāmens licies viegls, citiem – sarežģīts.  Un vairumam no viņiem – šis ir pēdējais eksāmens skolas solā.

“Apjukums vēl pagaidām. Ir tikko iznākts no telpas, nav vēl ne ar vienu runāts. Tad, kad pārrunās uzdevumus, tad jau būs skaidrāks,” atzina Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolniece.

Savukārt Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolnieks Rūdolfs, kuram šis bija pēdējais eksāmens, atzina, ka  sajūtas ir lieliskas, “kā akmens no krūtīm novēlies”.

Pulksten pustrijos eksāmens bija beidzies un aizpildītos darbus sapakoja lielās papīra pakās, ko nogādās Valsts izglītības satura centrā. Šo procesu īpaši uzraudzīja.

Matemātikas eksāmenu Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā un vēl citās skolās novēroja ne vien pašas skolas un vēl citu pašvaldības skolu mācībspēki un darbinieki, bet arī neatkarīgs eksperts no Izglītības kvalitātes valsts dienesta. Tas saistīts ar stingrāku kontroli.

Arī šogad eksāmenu laikā neizdevās izvairīties no pārkāpumiem. Martā internetā nopludināta angļu valodas eksāmena mutvārdu daļa. Nelīdzēja ne skolu pašu mācībspēku novērošana, ne striktās prasības, kas nosaka direktora atbildību par eksāmenu nosargāšanu.

Maksims Platonovs no Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) stāstīja, līdz šim eksperti, iepriekš nebrīdinot, novērojuši eksāmenus 77 skolās. Konstatēti sīki pārkāpumi.

“Piemēram, netiek sastādīts akts par saņemtajiem darbiem. Vai, piemēram, aploksne netiek atvērta bērnu klātbūtnē,” stāstīja Platonovs.

Iesaistīta arī policija. Policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārstāvis Jevgēnijs Novopašins informēja, ka šogad policija sāka sadarbību ar Valsts izglītības satura centru, profilakses pasākumus, “arī veicam pārbaudes skolās eksāmenu laikā”.

Valsts izglītības satura centrā informēja, ka šonedēļ informācijas par eksāmenu uzdevumu noplūdi neesot.

Tikmēr par martā notikušo noplūdi Valsts policija tuvākajā laikā plāno apkopoto informāciju nodot prokuratūrai – kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pēdējo piecu gadu laikā uzsākti pieci kriminālprocesi, taču ar reālu brīvības atņemšanu vēl neviens sodīts nav. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt