«Noplūdusi» angļu valodas eksāmena mutvārdu daļa

Kādas izglītības iestādes pedagogs "nopludinājis" angļu valodas eksāmena mutvārdu daļu, pastāstīja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

VISC trešdien izvērtēšanai saņēmis mutvārdu daļas eksāmena fotogrāfijas, ko portālam "Delfi" bija iesūtījis kāds aculiecinieks. VISC apstiprināja, ka fotogrāfijās redzamā eksāmena daļa ir autentiska.

"Apskatot saņemtos fotoattēlus, VISC secināja, ka tajos ir redzami 2018./2019. mācību gada angļu valodas centralizētā eksāmena 13. marta (otrās eksāmena dienas) mutvārdu daļas materiāli," skaidroja VISC.

Lai arī angļu valodas eksāmena norise sākusies otrdien, trešdien turpinās valsts pārbaudījuma mutvārdu daļas norise.

VISC angļu valodas eksāmena materiālus polimēraploksnēs ar drošības uzlīmi, kurās savukārt bija ievietotas katrai dienai aizzīmogotās aploksnēs ar drošības uzlīmi mutvārdu daļai, nogādāja Izglītības pārvaldēs 12. martā plkst.7, savukārt izglītības iestādes vadītājam šie materiāli līdz 13. marta plkst.8.30 bija jāglabā drošā seifā.

Skaidrojot aploksnes atvēršanas kārtību, VISC norādīja, ka, sekojot valsts pārbaudes darbu norises darbību laikiem, plkst.8.30 izglītības iestādes vadītājs, centralizētā eksāmena mutvārdu daļas intervētājs un centralizētā eksāmena mutvārdu daļas vērtētājs atver aploksni ar 13. marta eksāmena mutvārdu daļas materiāliem un iepazīstas ar tiem. No šī brīža katras izglītības iestādes vadītājs un pārējās divas personas ir pilnībā atbildīgas par materiāla drošību.

VISC, neatklājot iespējamo izglītības iestādi, no kuras varētu būt "noplūdusi" eksāmena daļa, norādīja, ka eksāmena saturu izplatīt varēja vai nu izglītības iestādes vadītājs, vai mutvārdu daļas intervētājs, vai arī mutvārdu daļas vērtētājs.

Valsts izglītības un satura centra pārstāve Alise Bērziņa Latvijas Radio pastāstīja, ka, ņemot vērā, ka kopš pagājušā gada eksāmeni ir identificējami, Valsts izglītības un satura centrs ir pārliecināts, ka vainīgo izdosies atrast.  

Alise Bērziņa: Par eksāmenu nopludināšanuRūdolfs Krieviņš

VISC aģentūrai LETA tāpat uzsvēra, ka skolēnus, kuri eksāmenu kārtoja skolā, no kurienes "noplūdusi" eksāmena daļa, šī situācija neskars - viņu kārtotā eksāmena daļa netiks anulēta, kā arī to nevajadzēs kārtot vēlreiz.

"Skolēni necietīs par pedagogu bezatbildību un negodīgumu," pauda VISC.

Reaģējot uz notikušo, VISC ar iesniegumu jau ir vērsies Valsts policijā. Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA teica, ka VISC iesniegums saņemts un Rīgas reģiona pārvaldē ir sākta resoriskā pārbaude.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti