Pārtikas dienests uziet sešas tonnas vecu saldumu; vairumtirgotājam draud 700 eiro sods

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ārpuskārtas pārbaudē vairumtirdzniecības uzņēmumā “Lenaks” uzgājis ievērojamu apjomu – aptuveni sešas tonnas – vecu pārtikas preču, informēja PVD. Firma pārmarķējusi Ukrainā un Polijā ražotus cepumus, vafeles, piparkūkas un konfektes.

Pārbaudē PVD konstatēja produktu iepakojumus ar iepriekšējo un jau nomainīto marķējumu, jaunā marķējuma sagataves, spiedogus, krāsu noņēmējus un citus palīglīdzekļus, ar kuru palīdzību veikta saldumu pārmarķēšana.

No aprites izņemti 56 preču veidi, kopumā vairāk nekā sešas tonnas saldumu, kuriem beidzies derīguma termiņš.  Izņemtās preces uzņēmumam būs jāiznīcina.

Tāpat uzņēmumam uzdots atsaukt no tirdzniecības visus preču veidus, kuru marķējumā PVD ir konstatējis pārkāpumus.

PVD Ātrās reaģēšanas daļas vadītājs Artis Melderis
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

Uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā. “Ja mēs pierādīsim, ka šī bijusi masveidīgāka pārmarķēšana un realizācija kā iepriekšējā Jelgavas gadījumā, tad lemsim nosūtīt šos materiālus tiesībsargājošajām institūcijām, lai lemtu par krimināllietas ierosināšanu,” pastāstīja PVD Ātrās reaģēšanas daļas vadītājs Artis Melderis.

Kā liecina “Lursoft” informācija, firmas “Lenaks” vienīgā īpašniece ir Svetlana Maņina, tirgotāja pērn apgrozījusi vairāk nekā pusmiljonu eiro, bet nopelnījusi nepilnu tūkstoti.

Iepriekš, septembra beigās, PVD atklāja visu laiku vērienīgāko saldumu pārmarķēšanu – desmit tonnas šādas pārtikas tika uzieta firmas “Triom” noliktavā Jelgavā. Atšķirībā no tā gadījuma šoreiz pārtika nav realizēta lielveikalos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti