Partiju pirmās reakcijas uz premjera atkāpšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ir jau zināmas partiju pirmās reakcijas uz premjera Valda Dombrovska (Vienotība) paziņojumu par atkāpšanos no amata. Partiju frakciju vadītāji lielākoties pauduši pārsteigumu par šādu notikumu attīstību, liecina Latvijas Televīzijas apkopotā informācija.

Politiskās partijas atzīst, ka ir pārsteigtas par notikušo.

"Vienotības" frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis norādījis, ka šāds Dombrovska lēmums nav bijis izrunāts frakcijā. Tomēr premjera soli vērtē kā drosmīgu.

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) paudusi pārsteigumu un norādījusi, ka tagad viss ir Valsts prezidenta rokās. Viens no tās biedriem Uldis Augulis Latvijas Radio norādīja, ka Dombrovska atkāpšanās ir saprotama, jo tik daudz cilvēku zaudēt dzīvību miera laikā, kā tas bija veikalā "Maxima", nedrīkst būt.  Viņš arī pauda, ka ZZS nākamajā valdībā labprāt sadarbotos ar "Vienotību".

Uldis Augulis
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

"Saskaņas centrs" (SC) norādījis, ka ir gatavs iesaistīties nākamās valdības veidošanā un partijai būtu jāpiedāvā šāda iespēja. 

SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins jau pauda viedokli par nākamās valdības veidošanu: „Mēs gaidām iniciatīvas no Valsts prezidenta puses, jo līdz šim mūs nekur neaicināja. Ja viņš mūs aicinās, tad no atbildības mēs neaizvairāmies." Deputāts apliecināja, ka jaunajai valdībai SC gatavi teikt „jā".

Savukārt vaicāts par SC vadītāja, Rīgas mēra Nila Ušakova politisko atbildību, Agešins norādīja, ka tas ir jautājums pašam mēram un pašvaldībai. „Mēs nevaram komentēt situāciju."

Nacionālā apvienība (NA) pauda, ka Dombrovska rīcība bija saprotams solis, taču atbildība solidāri būtu jādala arī Rīgas pilsētas mēram Nilam Ušakovam (SC).

Raivis Dzintars
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

Reformu partijas vadītājs Edmunds Demiters Latvija Radio pauda, ka „sarkanās līnijas" kā tādas attiecībā pret politiskajiem partneriem ir nepieņemama. „Neredzu vajadzību tagad apspriest jautājumu par to, ka glābiņš valstij ir mūsu sadarbība ar „Saskaņas centru". Šajā gadījumā „Saskaņas centrs" sevi pozicionējis izteikti kā kreisa partija," sacīja Demiters.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP) atzina, ka indikāciju no premjera par šādu lēmumu nebija. „Es zinu, ka būs milzīgi sajūsmas saucieni par to, ka viņš ir uzņēmies atbildību. Man ir neviennozīmīga attieksme pret šo jautājumu. Latvijas politiskajā vidē valda zināms priekšstats, ka vienīgais veids, kā politiķis var uzņemties atbildību, ir demisionējot. Bet tas lielākoties neatrisina neko no tās problemātikas, kuras dēļ kādas nelaimes ir notikušas," sacīja Pavļuts.

Pie frakcijām nepiederošais deputāts Klāvs Olšteins atzina, ka premjera paziņojums par demisiju ir liels pārsteigums, tomēr viņš par to nebrīnās. „Es gribu cienīt premjera viedokli un nevērtēt, vai tas ir pareizi."

Olšteins gan vairījās runāt par jaunu valdību: „Traģiskie notikumi joprojām ir numur viens mūsu valstī." Tomēr kā nākamo soli viņš sauca politiskās konsultācijas: „Tālāk domāju, ka notikumi paši par sevi raisīs uz politiskajām konsultācijām – kāda būs jaunā valdība, kas saglabās vai pazaudēs pozīcijas."

Par sarkanajām līnijām Olšteins negribēja runāt: „Vēl vajadzīgas politiskās konsultācijas par šiem jautājumiem." Savukārt savu darbu līdzšinējā valdībā deputāts vērtēja pozitīvi: „Mēs šajā valdībā esam bijuši sastāvdaļa un esam centušies parādīt sevi kā stabilu partneri."



Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti