Panorāma

Latvijā viesojas Īrijas prezidents

Panorāma

Panorāma

«Progresīvo» premjera kandidāts – Roberts Putnis

Partijas «Progresīvie» premjera amata kandidāts būs Roberts Putnis

Partija "Progresīvie" par savu Ministru prezidenta amata kandidātu apstiprinājusi politiskā spēka līderi Robertu Putni, kurš vienlaikus būs arī partijas veselības ministra amata kandidāts, liecina partijas paziņojums medijiem.

Gatavojoties šogad oktobra sākumā gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām, partija otrdien, 19.jūnijā, iepazīstināja ar 4000 zīmju priekšvēlēšanu programmu, kurā par prioritātēm izvirzītas veselības aprūpe, sociālā drošība, "jauna zaļā politika un vieda ekonomika, kuras izaugsme vērtējama pēc Starptautiskā laimes indeksa kritērijiem".

No kādreizējo Latvijas Sociāldemokrātiskās Strādnieku partijas jauniešu pirms septiņiem gadiem dibinātās biedrības izaugusī partija “Progresīvie” par prioritātēm izvirzījusi veselības aprūpes un sociālo drošību, jaunu zaļo politiku un viedu ekonomiku, kuras izaugsme jāvērtē saskaņā ar Starptautisko laimes indeksu. Veselības politikas problēmas “Progresīvie” skaidro nevis ar nozares profesionalitātes trūkumu, bet gan ar sliktu politisko pārvaldību. Tāpēc partijas valde premjera un veselības ministra amatam vienlaikus virza Robertu Putni, jo viņam esot liela darba pieredze pretkorupcijas un labas pārvaldības jomā.

“Vēsturiski skatoties, man pirmo reizi saskare ar veselības politiku ļoti intensīva bija Valsts prezidenta Valda Zatlera ievēlēšanas laikā. Jūs atceraties, ka tajā laikā es vadīju Sabiedrību par atklātību “Delna”, un mēs bijām viena no tām organizācijām, kas stingri kritizēja šo korupcijas aizdomu ēnu pār Valsts prezidenta amata kandidātu," klāsta Putnis.

Līdztekus premjera un veselības ministra amata kandidātam partija iepazīstināja arī ar citiem partijas ministru amata kandidātiem - labklājības ministra amatam izvirzīts sociālās politikas eksperts Viesturs Kleinbergs, izglītības ministra amatam - "Iespējamās misijas" skolotāja Antoņina Ņenaševa, tieslietu un iekšlietu ministra amatam - juriste un cilvēktiesību eksperte Dace Kavasa.

Ekonomikas ministra amatam partija izvirzījusi politologu un uzņēmēju Ervīnu Labanovski, bet finanšu ministra amatam - politoloģi un ekonomisti Sandru Martinsoni, kura šobrīd dzīvo un strādā Londonā. Savukārt satiksmes ministra amatam izvirzīts politologs un uzņēmējs Ansis Dobelis.

Vides ministra amatam partija izvirzījusi vides speciālistu Edmundu Cepurīti, zemkopības ministra amatam - vides un cilvēktiesību aktīvisti Janu Simonovsku. Ārlietu ministra posteni partija vēlas uzticēt politologam Mārim Indulim Graudiņam, kultūras ministra - kultūrteorētiķim un mākslas kuratoram Kasparam Vanagam, bet aizsardzības ministra - politologam Olevam Nikeram.

13.Saeimas vēlēšanas notiks šā gada 6.oktobrī. Jaunākais SKDS pētījums par partiju popularitāti, kas tapis pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma, liecina - maijā partiju "Progresīvie" atbalstīja vien 0,4% vēlētāju, bet, proporcionāli sadalot neizlēmušo balsis, - 0,6%.

Tāpēc Putnis asi kritizē aicinājumus balsot tikai par partijām, kurām iekļūšana Saeimā esot garantēta.

"Mēs ļoti skaidri redzam ļoti labi plānotu, strukturētu stratēģisku komunikāciju, kas iezīmējās vēlākais ar Valsts prezidenta izteikumiem par to, ka nedrīkst balsot par sīkpartijām, kas ir antikonstitucionāli. Runājot ar starptautiskajiem partneriem un vēstniecībām, man tiešām visi izrādīja šoku, ka valsts galva var kaut ko tādu atļauties. (..) Vienīgais politiski atbildīgais aicinājums šobrīd būtu balsot par partijām, kas nav parlamentā, kas ir nākušas ar jaunu piedāvājumu, kas ir sevi pierādījušas," paziņoja Putnis, kurš plašāk pazīstams kā kādreizējais nevalstiskā sektora aktīvists un Kultūras ministrijas ierēdnis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt