Panorāma

Par izglītības reformu meklēs kompromisu

Panorāma

Nepiekritīs kohēzijas naudas samazinājumam

Partiju reitingi maijā

Partiju reitingi maijā: «Saskaņai» ievērojams kritums un zemākais rezultāts gada laikā

Jaunākais SKDS pētījums par partiju popularitāti, kas tapis pēc LTV pasūtījuma, liecina, ka aizvien lielākais atbalstītāju loks ir partijai “Saskaņa”, lai gan maijā tā piedzīvojusi ievērojamu kritumu, sasniedzot zemāko rezultātu pēdējā gada laikā.

Četrus mēnešus līdz vēlēšanām joprojām saglabājas intriga, kāds varētu būt Saeimā pārstāvēto partiju spektrs pēc 6.oktobrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Šajā aptaujā iekļautas arī tās partijas un apvienības, kuras par savu startu vēlēšanās paziņojušas salīdzinoši nesen.

Saskaņā ar aptauju vairāk nekā 5% balsu varētu tikt trim politiskajiem spēkiem, savukārt pārējiem reitingi ir zemāki:

 • “Saskaņa” - 19,1%;
 • Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) -14,6%;
 • Nacionālā apvienība - 7%;
 • “Vienotība” - 3,7%,
 • “KPV LV” – 3%;
 • “Attīstībai/Par!” –3%;
 • Jaunā konservatīvā partija – 2,4%,

 • Latvijas Reģionu apvienība – 1,7%,
 • “No sirds Latvijai” – 1,6%,
 • Latvijas Krievu savienība – 1,2%,
 • Apvienība ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju, “Gods kalpot mūsu Latvijai” un Kristīgi demokrātisko savienību – 0.4%;
 • “Progresīvie”- 0,4%. 

Savukārt nezināja, par ko balsotu, 27,5%, bet nepiedalītos vēlēšanās 13,7%.

Salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš redzams, ka “Saskaņa” ir piedzīvojusi ievērojamu kritumu – nedaudz vairāk par četriem procentpunktiem, sasniedzot zemāku rezultātu pēdējā gada laikā.

Reitings nedaudz krities arī Nacionālajai apvienībai un “Vienotībai”. Arī Jaunā konservatīvā partija tagad saņemtu gada laikā zemāko rezultātu. 

Tikmēr, vislielākais reitingu pieaugums ir “Attīstībai/Par” – gandrīz par diviem procentpunktiem. Kāpums arī ZZS, Latvijas Krievu savienībai un “No sirds Latvijai”.   

Ja vēlēšanas būtu notikušas maijā, tad, proporcionāli sadalot neizlēmušo balsis, Saeimā iekļūtu sešas partijas. Un tas ir jaunums, jo līdz šim pēdējos mēnešos tikai četras - piecas partijas pārvarēja 5% barjeru.

Maijā šajā sarakstā izdevies iespraukties arī “Attīstībai/Par” un “KPV LV”. Tuvu iekļūšanai parlamentā robežai arī Jaunā konservatīvā partija.

Tiesa, pēc šīm aptaujām pašlaik vēl ir pāragri un pārāk grūti prognozēt to, kuri spēki 13.Saeimas vēlēšanās saņems vēlētāju doto mandātu strādāt Jēkaba ielas namā.

7 komentāri
Anonīms lietotājs 3236
Guntim Lorencam.Tā aptaujas sistēma ir ļoti vienkārša -aptaujai pietiek ar 1000 aptaujāto, aptaujājamos izvēlas dators .Tad nu ŗēķini kādai jābūt iespējamībai lai no visu balstiesīgo skaita izvēlētā tūkstoša tieši Jūs vai Jūsu paziņas tur trāpītos.
Anonīms lietotājs 22483
Vienotībai Kariņa efekts. Viņš NAV līderis, Dombušovā Delfos viņš parādīja, ka nespēj vispār domāt Latvijas kategorijās, gramstās tik ap savām Briseles megapartijām un intrigām. Un balsojums par Čakšas atstāšanu amatā. Un pilnīgais feils atrisināt OIK. Baidos, ka pēc mēneša, ja nemācēs nokomunicēt sabiedrībai, kā viņiem tur ar maksātnespējas adminiem, būs jau vairs tikai 2%. Vienotība pēdējā mēneša laikā ir darījusi visu iespējamo un neiespējamo, lai sadusmotu savu atlikušo elektorātu. Varam redzēt, ka daļa aiziet pie PARa, daļa pie JKP, daļa pārvietojas uz stabiņu "nezina" vai "nebalsos".
Guntis Lorencs
Interesanti pēc kādiem kritērijiem šie dati ir ņemti jo kamēr es un man zināmi cilvēki vēl nekad nav saņēmuši jautājumu par kuru partiju balsotu.
Vadims Kislovs
lai te valstī ko mainītu ir pamatos jāsagrauj šo pensionāru saietu Saeimā kuri jau no vecuma marazma nevis ceļ bet sagrauj pēdējo kas vēl palicis kā piem. tas ciklodolu salietojies Šadurskis - renovētas skolas kurā ir ielikti ir entie tūkstoši vnk klapē ciet bet skolas ārpusRīgas tad arī tur tos cilvēkus vienviet bet vai Valsts īpašumi atradīs tais tukšajās skolās maksātspējiģus īrniekus kam būs tieši vajadzīgs skolas specifiskais plānojums ? Diezvai bet to jau var izvērtēt kā ekonomisku diversiju-renovē skolu un drīz skolu likvidē un tas ir laikā kad pensionāri dzīvo dziļi zem iztikas minimuma !!! Pensionāri jau ir valsts pamatbalsotāji jo jaunie vēl išti neizprot balsošanas svarīgumu . Tad nu Pensionāri - atcerieties ko un kā visas līdz šim dominājošās parijas ir turējušas jūs nabadzības līmenī un oktobrī vnk NEBALSOJIET par bijušo komunistu partijām / ZZS , Vienotības . NA un Kremļa Saskaņu - ir KPV vai JKP ... tās nepieļaus veco komunistu balstiesības Saeimā un izzagšana beigsies
Guna Vīksne
Skaidrs. Tad jau nekā laba var negaidīt arī nākamos četrus gadus. Tik lai pēc tam nečīkst ka viss ir slikti, ja jau balso par tiem pašiem tālāk.
Anonīms lietotājs 6132
Kremlis izdarīs dažas manipulācijas pie balsu skaitītājiem un Saskaņa vienmēr būs pirmā.
Anonīms lietotājs 17949
Kremļa partijas ir visas pirmās TOP3 partijas. S - te viss skaidrs, ZZS - vecie kompartijas funkcionāri, NA - "noderīgie idioti", kur katra viņu patriotismā ietērptā darbība ir noderīga kremlim
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti