Pārsūdzību un tiesvedības termiņu dēļ dzīvnieku patversmē «iestrēguši» 45 šķirnes kaķi

Pērn augustā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) kādai saimniecei konfiscētie 45 šķirnes – kuriļu bobteils – kaķi aizvien spiesti mitināties patversmē, jo turpinās tiesvedība par to likteni, ziņo LTV 7 raidījums “Segodnja večerom”.

Saimnieces īpašumā kaķus atrada policija, kuru bija izsaukuši kaimiņi pēc tam, kad dzīvnieki izkļuva no būriem un sāka pastaigāties dārzā. Sievieti, kuru audzēja kaķus, izlika no dzīvokļa, tāpēc viņa ievietoja dzīvniekus būros. Kaķi – gan pieauguši, gan mazi kaķēni – atradās karstumā.

Saskaņā ar PVD lēmumu kaķi tika konfiscēti. Tagad paaugušies arī kaķēni, taču viņu liktenis aizvien ir neizšķirts. Jau pusgadu tie atrodas dzīvnieku patversmē.

“Kuriļu bobteili bija izņemti no briesmīgiem apstākļiem. Pagaidām nekas viņu liktenī nav mainījies, tie aizvien ir patversmē. Divas reizes PVD rakstīja lēmumu par konfiskāciju, bet īpašniece pārsūdzēja,” stāsta dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.

PVD pārstāve Mairita Riekstiņa stāsta, ka dienests lēmumu par dzīvnieku konfiskāciju un par sodanaudu bija pieņēmis oktobrī. Dzīvnieku īpašniece izmantoja tiesības to apstrīdēt PVD ģenerāldirektorei, taču lēmums palika nemainīts. Nākamā instance, kur iespējams apstrīdēt lēmumu par konfiskāciju, ir tiesa, un tieši to kaķu īpašniece darīja.

Tāpēc tagad PVD nevar pieņemt lēmumu par dzīvnieku turpmāko likteni. Tikmēr tiesvedība nesokas tik raiti. Sākotnēji pirmā tiesas sēde bija paredzēta 2019. gada septembrī, bet pēc PVD lūguma tā pārcelta uz 15. februāri. Tas, vai lietu pagūs izskatīt vienā sēdē, vai tā ievilksies, nav zināms.

“Mūsu skatījumā tas nav pareizi. Tā var tiesāties gadiem. Bet kas ar dzīvniekiem, kas par viņiem domā? Tie atrodas patversmē. Mēs, protams, cenšamies nodrošināt viņiem iespējami labāku uzturēšanu, tomēr mājas ir mājas,” saka “Ulubele” vadītāja.

PVD iepriekš bija noteikusi īpašniecei naudassodu 350 eiro apmērā, kas ir maksimāli pieļaujamais sods. Viens kaķis pēc izņemšanas gan nomira. Par cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem, kā rezultātā tie mirst, likumā paredzēta kriminālatbildība. Tomēr šī lieta skatīta tikai administratīvā kārtībā.

“Šādā kontekstā lietu mēs neskatījām. Dzīvniekam nenodarīja fiziskas sāpes. Dzīvnieka nāvi varēja izraisīt, piemēram, infekcija. Mums tas nav zināms,” skaidro PVD pārstāve.

Tiesai tagad ir divas rīcības iespējas: atdot kaķus īpašniecei vai apstiprināt konfiskāciju, kā rezultātā dzīvnieki nonāktu valsts īpašumā un tiktu izsolīti.

Sižetu krievu valodā iespējams noskatīties šeit:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt