Pārsūdz tiesas lēmumu «sistēmas bērnu» ziņotājas Likovas lietā

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes psiholoģe Lilita Barševska Zemgales apgabaltiesā pārsūdzējusi Jelgavas tiesas lēmumu noraidīt viņas prasību strīdā par goda un cieņas aizskaršanu pret „sistēmas bērnu” ziņotāju Andriju Likovu, Latvijas Radio apstiprināja Likovas aizstāvis, zvērināts advokāts Rolands Bortaščenoks.

Barševska iesniegusi apelācijas sūdzību, kurā norādīts, ka iepriekš Jelgavas tiesa nav ņēmusi vērā viņas argumentus un lietā esošos pierādījumus. Jāatgādina, ka tieši Likova pirms gada ziņoja par vardarbību un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā.

Iesniegumos bērnu tiesības sargājošajām iestādēm iekļauta arī kāda telefona saruna starp Likovu un Barševsku, kurā Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes psiholoģe liecinājusi, ka bērnunama audzēkņi pēc palīdzības policijā nevēršoties, jo neviens viņiem neticot. Tieši par šo izcēlies strīds, jo Barševska uzskata, ka ir aizskarts viņas gods un cieņa, un pieprasa atvainošanos.

Ar Barševsku Latvijas Radio otrdienas pēcpusdienā neizdevās sazināties, bet tiesa Radio aicināja jautājumus uzdot e-pastā, uz kuriem pagaidām nav saņemtas atbildes.

KONTEKSTS:

Iepriekš Jelgavas tiesa pilnībā noraidīja Barševskas prasību par goda un cieņas aizskaršanu pret Likovu.

Likovas  iesniegumos bērnu tiesībsargājošajām iestādēm dokumentēta telefona saruna starp viņu un Barševsku, kurā Barševska liecinājusi, ka bērnunama audzēkņi pēc palīdzības policijā nevēršoties, jo neviens viņiem neticot.

Par to Barševska pieprasīja atvainošanos, jo Likova sarunu esot nepareizi interpretējusi.

Tieši Likova savulaik ziņoja par notiekošo Jelgavas bērnunamā - bērnu raušanu aiz matiem, barošanu ar varu un citiem fiziskās un emocionālās vardarbības gadījumiem. Likova pusgadu valsts pasūtījumā vērtēja bērnu individuālās vajadzības bērnunamā un novērojumus pēcāk nodeva atbildīgajām iestādēm.

Kad Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija beidza izmeklēšanu, mainījās gandrīz viss bērnunama darbinieku kolektīvs, ieskaitot vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti