Rīta intervija

EP vēlēšanu kandidāti: "Rīcības partijas" saraksta līderis Einārs Graudiņš

Rīta intervija

EP vēlēšanu kandidāti: Centra partijas līderis Normunds Grostiņš

Imants Parādnieks: Sociālās iemaksas māmiņu pensijām nodrošinātu no speciālā budžeta

Parādnieks: Pietrūka politiskās gribas atbilstošu pensiju nodrošināšanai vecākiem par bērnu kopšanas laiku

Valdībai pietrūka politiskās gribas, lai vecākiem par bērnu kopšanas laiku nodrošinātu atbilstošu pensijas apmēru, intervijā Latvijas Radio teica Ministru prezidenta padomnieks demogrāfijas jautājumos, Demogrāfisko lietu centra vadītājs Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība).

Lai vecākiem par bērnu kopšanas laiku nodrošinātu atbilstošu pensijas apmēru, izskanēja iecere veikt sociālās iemaksas pensiju pirmā līmeņa kapitālā no pilna vecāku pabalsta un bērna kopšanas pabalsta kopsummas. Tas neprasīšot papildu naudu pamatbudžetā, jo nepieciešamās sociālās iemaksas nodrošinātu no speciālā budžeta, sacīja Parādnieks.

Viņš pauda, ka jaunās valdības veidošanas process bija ļoti trausls, tādēļ, iespējams, pietrūka politiskās gribas un uzstājības risināt šo jautājumu. “Tur bija ļoti, ja tā var teikt, pat asiņaina cīņa par šīm pensijas nodrošinājuma lietām. Vienīgais, kas iebilda, pie tam ar visai specifiskiem un dīvainiem argumentiem, bija finanšu ministrs [Jānis] Reirs. [Krišjāņa] Kariņa kungs kā premjers ieklausījās šajā gadījumā nevis manos padomos un pamatojumos, kas bija no visām pusēm izsvērti. Un Labklājības ministrija pilnībā akceptēja šo pieeju, kādu es piedāvāju, jo kopā ar labklājības ekspertiem tika atrasts šis risinājums, lai tas būtu fiskāli neitrāls. Tas netika pieņemts ar domu, ka 2020. gada budžetu sākam veidot uzreiz pēc 3. aprīļa,” sacīja Parādnieks.

Viņa turpmākās ieceres demogrāfijas jautājumu jomā ir mājokļu programma jaunajiem vecākiem, arī pašvaldību līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem, auklītēm vai vecākiem pašiem, kopjot bērnu līdz trīs gadu vecumam.

1 komentārs
ilmārs jansons
raksta māte-nepildīt saeimas lēmumu var tikai muļķu zemē,es uzcēlu māju un tagad visu laiku man no valsts viņa jāizpērk,jo par saviem līdzekļiem cēlu un vēl maksāju nekustāmā īpašuma nodokli,tas būtu jādara,ja valsts man to māju būtu iedevusi,klusais ārprāts........
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti