Par viltotiem vai neatbilstošiem Covid-19 testiem sodīti 22 iebraucēji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdz šim robežsargi konstatējuši 22 personas, kuras uzrādīja viltotus vai neatbilstošus Covid-19 testus. Par šiem pārkāpumiem līdz šim noteikti sodi kopumā 9 970 eiro apmērā, informēja Valsts robežsardze. Savukārt iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV" frakcija) izteicās, ka tiek pārbaudīti 90% iebraucēju.

Sestdien, 10. aprīlī, lidostas “Rīga” robežkontroles punktā robežsargi konstatēja vienu no Vācijas ieceļojošu Latvijas pilsoni, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Covid-19 testu. Persona sodīta ar 670 eiro naudas sodu.

Savukārt Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Zemgales dienesta amatpersonas, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A7, Bauskas novada Brunavas pagastā, sestdien apturēja kādu “Opel Combo” markas automašīnu, kurā konstatēja piecus Ukrainas pilsoņus. Personas uzrādīja Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem. Pret personām uzsākta administratīvā lietvedība.

Tāpat pagājušo otrdien un ceturtdien, 6. un 8. aprīlī, Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A3, Valkā, apturēja “Peugot Partner” un “Volkswagen Passat” markas automašīnas, kurās attiecīgi konstatēja vienu Igaunijas iedzīvotāju un divus Ukrainas pilsoņus ar viltotiem Covid-19 testiem. Visas personas sodītas ar 500 eiro katra.

Kopumā robežsargi konstatējuši jau 22 personas, kuras uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem. Par šiem pārkāpumiem līdz šim sastādītais sodu apmērs kopumā sasniedz 9 970 eiro.

Kopš gada sākuma, veicot imigrācijas kontroli iekšējo robežu tuvumā, pārbaudīti vairāk nekā 123 000 personu un par ieceļošanas nosacījumu pārkāpumiem izrakstīti gandrīz trīsarpus tūkstoši administratīvā pārkāpuma protokoli, kopumā piemēroto naudas sodu apmērs ir  vairāk nekā 186 000 eiro.

Iekšlietu ministrs Ģirģens Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pastāstīja, ka ministrijas pakļautībā esošie dienesti spēj pārbaudīt 90% no tiem, kas iebrauc Latvijā pa sauszemes robežu.

Ministrs brīdināja cilvēkus neviltot testus, jo robežsardzē ir kompetence atpazīt viltotus dokumentus. Robežsardze arī sadarbojas ar kolēģiem kaimiņvalstīs, kā arī tiek attīstīta tehniskā kapacitāte. 

"Mūsu imigrācijas kontroļu kvalitātes apjoms ir virs 90%. [..] Cilvēkiem iesaku aizpildīt "Covidpass" un neviltot šos dokumentus. Mēs redzam, ka šī tendence [viltot] palielinās. Valsts robežsardzei ir liela kompetence viltotu dokumentu atklāšanā," stāstīja ministrs.

Atbildot uz jautājumu par to, kā iespējams pārbaudīt 90% iebraucēju, Ģirģens sacīja, ka tiek veikta imigrācijas kontrolē, bet "veidi, lai paliek pie mums".

KONTEKSTS:

Kopš 15. janvāra, ieceļojot Latvijā gan ar pasažieru pārvadājumiem, gan personisko transportlīdzekli, jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Papildu drošības pasākumu mērķis ir pasargāt Latviju no vīrusa infekcijas ievešanas un mudināt iedzīvotājus pārvietoties tikai būtisku iemeslu, ģimenes apstākļu vai darba dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti