Par vardarbību pret bērniem Jelgavas bērnunama darbiniecei – 210 eiro sods

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija piemēroja 210 eiro sodu Jelgavas bērnunama darbiniecei par vardarbību pret bērniem, ziņo Latvijas Radio.

Inspekcijas pārstāve Inga Krastiņa pastāstīja, ka 210 eiro sods darbiniecei piemērots par vardarbīgu rīcību – barošanu ar varu, raušanu aiz matiem, sišanu pa rokām.

Inspekcija arī informēja bērnunama vadību par piemēroto sodu, lūdzot izvērtēt, vai šī darbiniece var turpināt darbu. 

Ja bērnunama audzinātājs ir rupji izturējies pret bērniem un bijis pat fiziski vardarbīgs, tad maksimālais sods, kas viņu var piemeklēt ir 250 eiro naudas sods, iepriekš LTV7 raidījumā “Točki nad i” apstiprināja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Ilona Kronberga. Tomēr šāds darbinieks nav obligāti jāatbrīvo no darba. Gala lēmums paliek iestādes vadītāja ziņā.  

Jau ziņots, ka neatkarīgie eksperti, kuri pētīja bērnu vajadzības Jelgavas bērnunamā, konstatēja arī vardarbīgu izturēšanos pret bērniem.  “Aprūpētāja, ausis spiežot ar rādītājpirkstu un īkšķi vienam no mazajiem bērniem, kuram ir trīs gadi, mēģina viņu sēdināt pie galda un ar galvu virzīt šajā ēdienā, un tieši to pašu darbību viņa atkārto arī ar kādu citu bērnu un saka – “tu vienreiz aizvērsi muti un ēdīsi?” tā ir tikai viena no vardarbības epizodēm, kuru pieredzēja eksperti.

Par konstatētajiem pārkāpumiem eksperti informēja inspekciju, kas uzsāka trīs administratīvās lietas par vardarbību, viena no tām – par emocionālo vardarbību - izbeigta, bet vēl vienu lietu inspekcija turpina izskatīt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti